Ercan Premiks
Facebook Twitter

Karasal Terminal Çözümlerinin Sergilenmesine Yönelik Ren Turu

Hyster Avrupa, Haziran ve Temmuz aylarında verimli karasal terminal operasyonlarına yönelik çözümlerini sergilemek amacıyla Ren Nehri kıyısı boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Bu haber 2018-07-10 13:43:16 eklenmiş ve 72 kez görüntülenmiştir.

Ren Turu 12-14 Haziran tarihlerinde Rotterdam, Hollanda’da gerçekleştirilen  TOC Avrupa esnasında başlatıldı. Hyster® istifleme araçları hem stantta hem de fuar dışında sergilendi  liman ve terminal operasyonlarını destekleyen yeni çözümler sunuldu.

Gemiden depolama alanına olan elleçleme operasyonlarına yönelik ekipman seçenekleri ve kilit tedarikçiler ve ortakların çözümleri daha sonra bir mavna üzerinde taşınarak 21 Haziran’da Lautebourg (Strazburg), Fransa, 26 Haziran’da Birsfelden (Basel), İsviçre ve 9 Temmuz’da Wesel, Almanya’ya götürüldü.

Hyster Avrupa Endüstri Müdürü Mark Nailer, “Her bir etkinlik esnasında, istifleme araçlarımız ve çözümlerimizin karasal terminaller ve limanlarda karşılaşılan genel sorunların üstesinden gelmeye nasıl yardımcı olduğunu gösterdik.  Ziyaretçiler istifleme aracı çeşitlerini görmekle kalmayıp, aynı zamanda bunların gerçek operasyonlar esnasındaki verim ve dayanımını da görebidiler” dedi.

Etkinliklerin ana odak noktası innovasyon, günümüzün liman ve terminallerinde gerçekleştirilen çeşitli elleçleme operasyonlarına verim katmak. Ziyaretçiler ekranda ilk defa 2. rayda bulunan konteynerlerin doğrudan görülmesi için optimizasyon sağlayan çok modlu elleçleme ortaya koyan RS46 Konteyner İstifleyici için yeni menteşeli, yükseltilebilen kabin seçeneğini görecekler.   Ayrıca, karasal terminal operasyonlarında verimlilik ve maliyet tasarrufuna katkı sağlayan son Boş Konteyner Elleçleme Aracının bir sunumu gerçekleştirildi.

Ren Turunda yer alan özel Boş Konteyner Elleçleme Aracı 3 kademeli olarak arkaya devrilebilen kule ile özel olarak tasarlanmıştır ve yükseklik kısıdı olan sahalarda maksimum esneklik sağlar.  Devrilebilen kulesi bulunan istifleme aracı terminallerde sıklıkla rastlanan köprüler ve alçak tavanlı alanların altında sürülebilir.

H25XMS-9 ağır hizmet tipi istifleme aracı etkinlik esnasında özellikle konteyner onarım atölyesi operasyonlarına yönelik olarak konteyner elleçleme kabiliyetini gösterecek. Ön kısmında döner ayırıcı ataşmana sahip istifleme aracı 40 ft konteynerleri boylamasına taşıyarak atölye içinde sürücü kolaylaştırıyor ve onarım mühendislerinin ayakta rahatlıkla çalışmasını sağlayacak şekilde konumlandırmaya imkan veriyor.

Mark, “karasal terminal operasyonları konteynerlerin elleçlenmesinden daha fazlasını gerektiriyor. Bu nedenle, bu etkinliklerin bir çoğunda iç lojistik süreçlerinin desteklenmesi ve liman odaklı depolama operasyonları kapsamındaki elleçleme faaliyetlerine yönelik çözümlere de odaklanılıyor.

Örneğin, Hyster Avrupa H8.0-9.0FT istifleme aracı serisinde bulunan düşük kabin yüksekliği seçeneğini görücüye çıkaracak. Standart bir forklift ile karşılaştırıldığında daha düşük kabin yüksekliğine sahip olan H6.0FT istifleme aracı terminallerde sıklıkla karşılaşılan ve düşük yüksekliklerin söz konusu olduğu operasyonlar, örneğin, konteynerlerin kamyon arkasına yüklenmesi ve boşaltılması için uygundur.

Kıyıdan kıyıya bir çözüm talep edildiğinde, 3 kademeli FFL kuleler bulunan H3.0FT ve H4.5FT istifleme araçları karasal terminaller için popüler bir seçenektir. H3.5FT, Ren Turu etkinlikleri esnasında çoklu palet elleçleme ataşmanına ve H3.0FT ise döner ataşmana sahip olacak.  Böylece, istifleme araçlarının uzanma mesafesinin liman veya terminal operasyonlarına ilişkin özel ihtiyaçlara nasıl uyarlanacağı gösterilecek.

Konteyner elleçleme faaliyetlerinin tamamlanmasında karasal terminallere gittikçe daha fazla depolama faaliyeti ekleniyor, dolayısıyla ziyaretçilerin ayrıca verimlilik ve düşük sahip olma maliyeti sunan P2.0S palet istifleyici, S1.6IL palet istifleme aracı ve LO2.0 düşük seviyede sipariş toplayıcı ürünleri hakkında da bilgi sahibi olacak.  Devrilebilir kule bulunan R1.2 İstifleme Aracı dar kapalı alanlardaki operasyonlar için ideal ve tam kaldırma kapasitesini muhafaza etmenin yanı sıra depoda yüksekte bulunan paletlerin de elleçlenmesini sağlıyor.

Mavna, dört sunum etkinliğinin yanı sıra Ren Nehri boyunca belirli duraklarda müşterilerle bir araya geldi.

Mark, “Önceden planlanan bu toplantılarda ziyaretçiler mavna üzerinde farklı ürünler ve ortakların sunduğu ürünleri görme şansı buldu Yerel dağıtım ortaklarımız ile birlikte liman ve terminal müşterileri  ile görüşerek özel uygulama ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümleri bulmak için önemli görüşler aldık”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.