Ercan Premiks
Facebook Twitter

Camso, Pnömatik Forklift ve GSE Lastik Gamını Piyasaya Çıkarıyor

Camso, ya da eski adıyla Camoplast Solideal, forkliftler ve yer destek araçları için bilhassa Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika pazarlarını hedefleyen üç yeni endüstriyel lastik piyasaya çıkarıyor.
Bu haber 2018-04-30 17:36:28 eklenmiş ve 183 kez görüntülenmiştir.

Solideal AIR 550, AIR 570 ve AIR 561, Camso'nun pnömatik ürün gamını daha da güçlendirerek müşterilere en düşük işletme maliyetiyle en iyi performansı sunmaya hazırlanıyor. Bu lastikler sırasıyla Solideal ED Plus, Solideal RIB LUG ve Solideal ZZ RIB'in yerini alarak etkin bir maliyetle daha uzun ömür ve performans vadediyor.

"Son zamanlarda dolgu lastikli forklift sayısında artış olsa dahi, pnömatik lastiğe ihtiyaç duyan halen bir yığın araç var. Endüstriyel pnömatik lastikler, düz olmayan ve engebeli yüzeyler üzerinde uzun mesafeli çalışmanın söz konusu olduğu dış mekan uygulamalarında ya da bakım imkanının nispeten az olduğu bölgelerde tercih ediliyor. Maalesef bu piyasa segmentleri bazen göz ardı edilebiliyor" diyor Camso Malzeme Elleçleme Ürünleri Şefi Thierry Miche. Bu endüstriyel pnömatik uygulamaların spesifik ihtiyaçlarının farkında olan Camso, müşterilere, uygulamalarında tam doğru ürünü sunabilme adına birçok test ve ziyaret sonrası yeni bir lastik gamı geliştirdi.

Camso'nun yeni Solideal AIR lastikleri daha uzun ömürlü ve düz olmayan engebeli yüzeylerde daha yüksek operatör konforunu genel anlamda enerji tasarrufu sağlayan daha düşük bir yuvarlanma direnciyle bir araya getiriyor.

Üç yeni model hakkında:

• Solideal AIR 550 (resimde görülen), genel forklift uygulamalarının işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla, fiyatları yukarı çekmeden çok uzun hizmet ömrü sağlayacak şekilde tasarlandı. Kalın bir yanağa ve ağır işleve uygun bir gövdeye sahip, patlama direnci daha yüksek ve böylelikle daha az lastik patlaması yaşanıyor. Lastik sırtı tasarımı ve kauçuk bileşikler lastiğin ömrünü arttırırken bir yandan da daha iyi çekiş ve daha ileri denge sağlıyor. Yeni AIR 550, selefi Solideal ED Plus'a göre %80 daha uzun ömür sağlayacak.

• Solideal AIR 570, yuvarlanma direnci düşük olan bileşikler kullanarak elektrikli forkliftlerde optimal enerji verimi sağlayacak bir mühendisliğe sahip. Yassı sırt profili lastiğin dengesini arttırırken düz kesintisiz profil titreşimi azaltıyor ve manevra kabiliyetini yükseltiyor. İleri lastik performansı sağlamasının yanı sıra, sırt ömrü, selefi Solideal RIB LUG'a kıyasla %30 daha uzun.

• Solideal AIR 561, havaalanlarında kullanılan bagaj ve uçak çekiciler gibi yer destek araçlarının işletme maliyetini düşürmek üzere imal edilmiş bir özel üretim ürünü. Solideal ZZ RIB ile kıyaslandığında AIR 561 %12 daha iyi denge, %10 daha iyi enerji verimi ve iki kat fazla sırt ömrü gösteriyor. Oldukça sıcak apron yüzeylerinde mükemmel lastik ömrü sağlayan enerji verimi yüksek kauçuk bileşikler kullanıyor ve diş profili, çekilme ve girinti (topuktan parmağa doğru aşınma olarak da bilinir) gibi yer destek araçlarında görülen sıkıntılarının üstesinden geliyor. Lastik ayrıca derin profilleri ve ince kanalları sayesinde, düşük yol tutma şartlarında mükemmel çekiş de sağlıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.