Ercan Premiks
Facebook Twitter

Jungheinrich Lityum-Ion teknolojisi ile Yedek akü ihtiyacına Son veriyor.

Jungheinrich ailesine 2013 yılında Satış Direktörü olarak katılan ve 2018 Ocak ayından itibaren Genel Müdür olarak çalışmalarına devam eden Emre Taşçı,2018 yılı hedefleri ile ilgili bilgi verdi.2018 yılında da Jungheinrich Türkiye olarak büyümeye devam edeceklerini özellikle vurgulayan Taşçı,bu yılki en önemli hedeflerinden biri olan Lityum-Ion teknolojisini müşterileri ile tanıştırarak onların toplam maliyetlerini düşürmeleri için bir fayda sağlamak arzusunda olduklarını ve Almanya’nın Norderstedt şehrindeki fabrikalarında kendi dizayn, kendi yazılım ve donanımlarıyla üretilen Li-Ion akülerine ”Made in Germany” mührü ile 5 yıl Jungheinrich garantisi vereceklerini özellikle belirtti.
Bu haber 2018-04-30 17:22:16 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

Li-Ion akülerin özellikleri ve bu ürünlerin  sektörde nasıl bir farklılık yaratacakları hakkında da bilgiler veren Taşçı,

“Eski teknoloji kurşun asitli aküler oldukça geniş bir şarj istasyon alanına ihtiyaç duyuyor ve teknisyenin aküye su takviyesinde bulunması, belli aralıklarla bakım ihtiyacı ve 8 saati aşan uzun  şarj süresi zorunlu olarak yedek akü ihtiyacını da doğuruyordu. Bunların her biri, tek tek maliyetleri arttıran unsurlardır.                                                                                                                                                                   

Halbuki yeni nesil teknoloji ile üretilen Li-ion akülerimiz ekstra bir şarj istasyon alanına ihtiyaç duymadan artık her yerde kolaylıkla ve çok hızlı bir şekilde siz daha öğle yemeğinizi bitirmeden  şarj oluyor. Sadece 30 dakikada akü kapasitesinin %50’si ve 80 dakikada ise tamamı şarj oluyor, böylece yedek akü ihtiyacınızı da ortadan kaldırmış oluyorsunuz.” diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti.

“Hiç bakım gerektirmeyen teknolojisi sayesinde, yıllık akü bakım masrafı, teknisyenin maliyeti, şarj istasyon alanı için ödenecek ekstra alan maliyeti, şarj başı maliyet ve yıllık su dolum masrafı, tüm bu giderler  eski nesil akü ile karşılaştırıldığında Li-ION akü kullanarak hem %50’den daha fazla tasarruf etmiş oluyor, hem de çok daha güvenli ve rahat kullanımı ile  7/24 hizmetinizde maksimum bir performans ile rakiplerinize karşı fark yaratmış oluyorsunuz. Yeni nesil teknoloji ile üretilen akülerimiz, eski kurşun asitli akülere oranla en az 3 kat  daha uzun ömürlüdür. Eski nesil asitli aküler en iyi şartlarda, 1200 döngü kullanım ömrüne sahipken, yeni nesil Li-Ion en az 3000 döngü ile günümüzde en uzun ömürlü aküleri arasında yerini almaktadır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.