Ercan Premiks
Facebook Twitter

Solidlas’ın sloganı “SİZ İŞİNİZİ GELİŞTİRİN, BİZ HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRALIM…”

Soli-max ve Malhotra lastiklerin Türkiye Distribütörü Solidlas Otomotiv firmasının Genel Müdürü Refik Aydın, mobil araçları ve çalışanları ile müşterilerinin lastik değişimlerini, “Hızlı, Güvenli, Verimli ve Ekonomik” olarak gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bu haber 2018-04-30 17:15:45 eklenmiş ve 144 kez görüntülenmiştir.

Aydın,sözlerine şöyle devam etti. “Günümüzde hemen hemen her sektörde yoğun rekabet yaşanmaktadır. Tüm firmalar rekabette avantaj sağlayabilmek için operasyon maliyetlerini azaltma yönünde araştırma ve çalışmalar içindedirler.

Dolgu lastiklerin janta takılma işlemi, lastiğin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, en az 100 tonluk presler kullanılarak yapılabilmektedir. Lastik ebadı büyüdükçe ihtiyaç duyulan pres gücü artmakla birlikte presin ölçüleri de önem kazanmaktadır. Günümüzde bu hizmeti verebilen firma sayısı da oldukça azdır.

Forklift lastiklerinin değiştirilmesi, “lastiklerin makinadan sökülmesi – preslenmek üzere servise götürülmesi – lastiklerin preslenmesi – preslenen lastiklerin makinanın bulunduğu yere geri götürülmesi – lastiklerin makinaya takılması” döngüsü e az yarım gün sürmektedir.  Bu süreç, büyük şehirlerin dışındaki veya şehirlere uzak noktalarda bir güne uzayabilmektedir.

Böylelikle lastik değişimi hem kullanıcı hem de değişim sürecini yürüten teknisyen tarafından ciddi zaman kaybı anlamına gelmektedir. Bu nedenle dolgu lastik değişimi hem zaman hem de uygulama maliyeti açısından yük teşkil etmektedir. Lastik değişimi sürecinde makinanın kullanılamaması da kullanıcılar açısından önemli bir sorun teşkil etmektedir.

Özellikle kısıtlı sayıda makine parkına sahip işletmeler ve kullanıcılar için lastik değişimi için kaybedilen süre operasyonun durmasına kadar varan sonuçlar ortaya koymaktadır. Böylelikle kullanıcılar hem verimlilik hem de iş kaybına uğrama tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Tüketici ihtiyaç ve beklentilerine optimum çözümler sunan ürün ve hizmetleri tüketicilere sunma vizyonuyla haraket eden Solidlas Otomotiv, Mobil Servis Aracını geçen yıl devreye sokmuştur.

Mobil aracımız dışarıdan herhangi bir destek almaksızın, nerede ihtiyaç duyulursa orada lastik montaj işlemini gerçekleştirmek üzere planlanarak hazırlanmıştır. İçerisinde, 12.00-20 ebadına kadar lastikleri presleyebilen pres makinasının yanı sıra, kompresör, jeneratör ve ihtiyaç duyulabilecek diğer ekipmanlar bulunmaktadır.

Lastiklerin büyüklüklerine göre değişmekle birlikte, 4 lastik değişimi için ihtiyaç duyulan zaman 15-30 dakika arasındadır. Mobil servis aracımız sayesinde lastik değşimi için harcanan süre %90-%95 oranına azaltılabilmektedir. Böylelikle hizmet alan kullanıcıların verimliliği artmakta ve rekabette üstünlük sağlama çabalarına bir nebze olsun katkı sağlanmış olmaktadır.

Firmaların şart koştuğu tüm iş güvenliği uygulama ve kurallarına uygun olan servis aracımız ve çalışanlarımız lastik değişimlerini, “Hızlı, Güvenli, Verimli ve Ekonomik” olarak gerçekleştirmektedirler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.