Ercan Premiks
Facebook Twitter

Özkan İnanç ve Ragıp Solakoğlu’ndan yeni bir firma PROLİFT A.Ş.

Uzun yıllar Burla A.Ş. grubuna bağlı Teknika A.Ş.’nin Türkiye Disribütörlüğünü yaptığı Clark marka forkliftlerin satış ve pazarlama bölümünde yönetici olarak görev yapan Özkan İnanç ve Ragıp Solakoğlu bu görevlerinden ayrılarak Prolift A.Ş. ünvanı altında firma kurdular.
Bu haber 2018-04-30 17:12:42 eklenmiş ve 214 kez görüntülenmiştir.

Clark ve EP forkliftlerin satış bayiliğini alarak  çalışmalarına devam edecek olan  Prolift A.Ş’nin kurucularından Özkan İnanç’tan bu yeni oluşum hakkında bilgiler aldık.

İlk önce sizi kişisel olarak tanıyalım ve bu birlikteliğin hikayesini dinleyelim?

1980 istanbul doğumluyum. Evli ve 2 kız babasıyım. Çalışma hayatına liseye gidecek yaşlardayken başladım. Teknik işler yaparak 23 yıllık iş hayatımın ilk 5 senesini geçirdikten sonra uzun yıllar hizmet verdiğim hayatın ve iş yaşamının gerçek okulu BURLA A.Ş. de işe başladım. Şatış pazarlama bölümünde satış temsilciliği ile başladığım BURLA serüveni zamanla şansımı ve yolumu açmaya başladı. Son 10 yıl boyunca satış pazarlama müdürlüğü ile geçti. Bu zaman zarfında, bu yolculukta bana eşlik eden kader ortaklığı yaptığım, dostum ve iş arkadaşım Ragıp SOLAKOĞLU ile yollarımız birleşti. Ragıp ve ben, yıllarca kurumsal ve profesyonel bir firmada bir çok önemli işlere imza atarak, işimizin öneminin bilincinde  olarak, basamakları birer birer tırmanarak bir çok tecrübe edindik.

Prolift firmasını kurma fikri sizde ne zaman ve nasıl oluştu.?

2017 yılı başında fikir olarak başladı ve hazırlıkları 1 yıl sürdü. 2018 yılında kurulan şirketimizde güvenilir, tecrübeli ve kalabalık satış kadrosu ve işinde profesyonel güç ortakları ile hayata geçti. Daha başındayken yıllar içinde çok sağlam dostlar edindiğimizi, tüm desteklerin bizimle olduğunu biliyoruz. “BİRLİKTE BÜYÜYELİM “ diyoruz ve bize inanıp bizimle yol arkadaşlığı yaptıkları için teşekkür ederiz.

Tecrübelerimiz ve kariyerimizin bizi getirdiği üst basamaklara sektöre yeni bir nefes  getireceğimize inandığımız gün, geleceğe de yön verecek Ortak hayaller kurarak kendimize bir sözü benimsedik “Tarih; hayal kuranları değil, gerçekleştirenleri yazar” ve neticede  bu yılın başında  PROLİFT A.Ş. ‘yi kurmuş olduk.

Uzun yıllar biriktirdiğimiz, tecrübelerimizi aktarmayı, kalitenin tesadüf olmadığını bunun bir seçim olduğunu bize ulaşanlarla paylaşmayı, kendimize amaç edindik. Genç ve dinamik yapımız ile hazır olduğumuzu biliyor ve tecrübemize güveniyoruz.”

Uzun zamandan beri Teknika A.Ş.’nin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Clark marka forkliftlerin satış sorumlusu olarak çalışıyordunuz bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Bugün bu tecrübeyi bize sağladığı için tüm BURLA ve TEKNİKA ailesine ne kadar teşekkür etsem az olacak. Şöyle bir düşünün dengelerin sürekli değiştiği bir ekonomide bir kale gibi hep ayakta kalmış, binlerce deprem görmüş ve hiç sarsılmamış bir firmadır. BURLA gibi gücün sadece para olmadığını kanıtlamış bir firmanın bünyesinde, o ortamda nefes alarak, ticaretin sadece para ile yapılan bir eylem olmadığını öğrendik. Büyük görmek ve büyük yaşamak ilkesini öğrenerek buradan mezun olduk. Şirketimizi yeni kurduğumuz bugünlerde, desteklerinin ve hala bağlantımızın devam edeceğini bilmek bize gurur veriyor. Teknika İSTANBUL – TRAKYA ve GEBZE bölgesinin Satış ve Pazarlama faaliyetlerini bizimle paylaştı. Firma isimleri ayrı olsa da birlikte aynı düşüncelerle hareket ediyoruz.

Prolift firmasının pörtföyünde Clark forkliftten başka  hangi ürünler yer alacak?

PROLİFT olarak CLARK markasının ürettiği tüm ürün grupları satış portföyümüzde olacak. Ayrıca Uzak doğunun en kaliteli ürünlerini üreten EP markasının Türkiye mümessili Vİ İSTİF firmasıyla çalışmaya başladık. Bu güç ortaklığı ile distribütörlüğü paylaşarak müşterilerimize eksiksiz hizmet vermeyi hedefliyoruz. İki ayrı satış ekibi ile EP ve CLARK marka ürünlerin satışını yapıyoruz. Her marka 2. El alım- satım, kiralama hizmetlerinde müşterilerimize ekonomik ve kaliteli çözümler üretiyoruz.

Prolift firması olarak nasıl bir yapılanma içerisindesiniz?

Bu yıl içinde hedeflenen personel sayısı oluşana kadar 3 teknik 5 satış ve 2 satış destek ekibi olarak sektördeyiz. Türkiye genelindeki iş ortaklarımız ile çok geniş bir ağa sahibiz. Her geçen gün yeni çalışma arkadaşları ile yepyeni bir geleceği inşa ediyoruz.

Hangi bölgelerde faaliyet göstermeyi amaçlıyorsunuz?

Türkiye’nin genelini kapsayan bir bayi ağımız var, müşterilerimizde kalite ve ekonomikliği bir araya getiriyoruz. Sürekliliği ve yaygınlaşmayı sağlayan analiz ve doğru kararlar ile sınırlarımızı aşmayı, yakın ülkelerden başlayarak her geçen gün büyümeyi hedeflemekteyiz.

İleriye yönelik ne gibi projeleriniz ve yatırımlarınız var anlatırmısınız?

Anadolu yakasında seyahat ederken mutlaka karşınıza çıkacak bir noktada showroom alanı oluşturuyoruz. Çok kısa bir zamanda sizlerin de yolu düşecektir. Mutlaka sizleri ağırlamamıza fırsat veriniz. İleriye yönelik tüm projemiz; istihdamı arttırmak, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek, PROLİFT A.Ş. nin ülkemizin markası olmasını sağlamaktır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.