Ercan Premiks
Facebook Twitter

Paktaş Platform'dan bir ilk: PTE-123P Pick-Up Üstü Teleskobik Platform

Sektördeki 36 yıllık tecrübesiyle ürün geliştirmeye devam eden Paktaş Platform, Türkiye'de ilk kez üretilen 12 m erişim kapasiteli PTE-123P Pick-Up üstü teleskobik platformunu duyurdu. Yeni model ile kırsal bölgelerde faaliyet gösteren elektrik dağıtım ve bakım firmaları hedefleniyor
Bu haber 2018-04-30 17:09:29 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

Paktaş Platform, makaslı platformlardan araç üstü platformlara uzanan çok çeşitli ürün skalasında ürün geliştirmeye ve üretmeye devam ediyor. Son olarak Türkiye'de bir ilke imza atan ve PTE-123P Pick-up üstü platformu duyuran Paktaş Platform, bu ürünü ile özellikle dağlık ve kırsal kesimde görev yapan elektrik dağıtım ve bakım firmalarını hedeflemiş. Özel olarak gelişitirlen model, arazi özelliklerine sahip Pick-Up aracıyla bu alanda hizmet veren firmalara büyük kolaylık sağlıyor.

Hızlı ve güvenli müdahale imkanı
Yeni platformlarını değerlendiren Paktaş Platform Şirket Müdürü Hayrettin Görgen, elektrik dağıtım ve bakım firmaları halihazırda kullandıkları platformlar zorlu arazi koşullarda ulaşamadığı bölgelerde merdiven kullanmak durumunda kaldığını hatırlattı. Bu açığı kapatmak için kolları sıvadıklarını ve PR-123P Pick-Up üstü platformu geliştirdiklerini söyleyen Hayrettin Görgen; “Elektrik hatlarında merdiven ile bakım çalışması yapmak oldukça riskli. Bu riski ortadan kaldıran PTE-123 Pick-Up üstü platformumuz çalışma sürelerini de oldukça kısaltarak daha hızlı müdahale imkanı sunuyor.” şeklinde konuştu.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ'nin talebiyle geliştirildi
12 m erişim kapasiteli PTE-123P Pick-Up üstü teleskobik platformunu duyuran Paktaş Platform, bu ürünü önemli müşterilerinden biri olan Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ yetkililerinin talebiyle geliştirilmiş. Ürünün Ar-Ge aşamasında müşterilerinin üstün sektör tecrübelerinden de faydalanan Paktaş Platform, ilk ürünü prototip üretiminin, tüm yük simülasyonlarının ve arazi testlerinin ardından müşteriye teslim etti. İlk ürün Sivas'ta elektrik dağıtım ve bakım işlerinde kullanılmaya devam ediyor.

Müşteri talebiyle başlayan süreç
Diğer araç üstü platformlar ile karşılaştırıldığında daha hafif ve ağırlık merkezi yere yakın olduğunu ifade eden Hayrettin Görgen, 4x4 olarak tercih edilen taşıyıcı araçlarn yol tutuş ve arazi kabiliyetinde büyük değişikliklere sebep olmadan güvenli sürüş imkanı sunduğunu ifade etti. Hayrettin Görgen sözlerine şöyle devam etti; “Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ yetkilisi Murat Kaplan'ın talebi ile başladığımız bu projeyi, kurumun engin saha deneyiminden de faydalanarak beraber geliştirdik diyebilirim. İlk olarak prototip üretimi planlanan platform, tüm yük simülasyonları ve arazi testlerini başarı ile geçince kurum tarafından faal olarak kullanıma alındı. İlk ürünümüz şu anda Sivas bölgesinde başarıyla çalışmaya devam ediyor.” Ürünün patentini de aldıklarını sözlerine ekleyen Hayrettin Görgen, üretim haklarını güvence altına alarak ürünün merdiven altı üretimini de engellediklerini sözlerine ekledi.

Gelişmiş özellikler
Paktaş Platform'un müşteri talebi üzerine geliştirdiği PTE-123 Pick-Up üstü platform, arazi performansı ve 40 dereceye kadar eğim tırmanma kabiliyeti ile öne plana çıkıyor. Aynı zamanda hızlı kurulum ve toplama imkanı da veren model, ilave arka sabitleyici ayaklar ve genişletilmiş çalışma diyagramına sahip.  PTE-123 Pick-Up'ın dikkat çeken diğer 160 kg kaldırma kapasitesi, yüksek mukavetli bom, otomatik sepet dengeleme, alüminyum karoser, +/-90 derece sepet dönüşü, elektronik oransal joystick, fiber sepet gibi özellikler yer alıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.