Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yeni Dijital Ağırlık & Boyut Ölçme Çözümü

Avery Weight Tronix, kolilerin ve ağır / büyük yüklerin ağırlığını ve boyutlarını hızlı ve doğru bir şekilde ölçebilen yeni bir "Gelir Kaçağı Önleme" çözümü çıkardı. Yasal olarak ticari amaçla kullanımı onaylı piyasadaki ilk ağırlık ve boyut ölçme çözümü olarak, manuel alternatiflere göre kaydadeğer bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.
Bu haber 2018-04-30 17:05:44 eklenmiş ve 180 kez görüntülenmiştir.

Sağlam ve patentli tasarımı ile Avery Weight Tronix forklift kantarı, yasal olarak ticari mecrada kullanımı onaylı bir mobil dijital boyut ölçme çözümü ile kombine edilerek kolilerin ve ağır / büyük yüklerin ağırlığını ve boyutlarını hızlı ve doğru şekilde ölçebiliyor. Bu çözüm, bir yandan gelir kaçağını önleme amaçlı kontroller için ayrılan ekstra alan ve işlem süresini ortadan kaldırırken diğer yandan gönderi ağırlıklarının eksik beyan edilmesinden kaynaklanan gelir kaçağına karşı da koruma sağlıyor.

Avery Weigh-Tronix Lojistik Müdürü Stewart Campbell'a kulak verelim, "Araştırmalar, gönderilerin %54 gibi büyük bir oranının kontrol edilmeden geçtiğini ortaya koyuyor. Bizim çözümümüz, bir yandan sürecin veriminde kazanç sağlarken diğer yandan da gönderi gelirinin %100 korunabilmesini sağlıyor. Hatırı sayılı uluslararası bir lojistik şirketinin İngiltere şubesinde yakın geçmişte tesis edilen bu sistem, gelir kaçağının önlemeye yönelik klasik sisteme göre süreç veriminde %50'lik bir kazanç ortaya koydu."

Entegre barkod tarayıcı ile gönderi kodu, müşteri bilgileri ve güzergah verileri okunabiliyor ve bu bilgiler forklift üzerinde bulunan ağırlık göstergesine kablosuz olarak iletiliyor. Bu müşteri ve boyut verileri daha sonra ağırlık verileriyle birlikte işlenerek gönderinin desisi hesaplanıyor. Bu işlem, ürün halen forklift çatalları üzerindeyken gerçekleşebiliyor, bu sayede temas noktalarının sayısı azalıyor ve işlemler daha da hız kazanıyor

 

Sistem tasarımı gereği veriler yakalanarak müşteri tarafından beyan edilen verilerle karşılaştırılıyor, yapılması gereken eklentiler tespit edilerek uygulanıyor, diğer yandan da müşteriden gelebilecek itiraz ve ücret iadesi ihtimali azalıyor. Bu işlem adımlarının ortadan kaldırılması, boyut verilerinin dijital olarak toplanması ve hareket halindeyken tartım yapılması sayesinde bu yeni çözüm, kullanıcıların, standart manuel yönteme göre %68'e varan bir verim artışı elde etmesine olanak veriyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.