Ercan Premiks
Facebook Twitter

Atık endüstrisi için etkileyici yeni SENNEBOGEN 817 E

Daha en baştan değerini ortaya koyuyor: Atık endüstrisi için etkileyici yeni SENNEBOGEN 817 E 2017 yılı sonlarında piyasaya sürülen ve özel olarak geri dönüşüm ve atık endüstrisinin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş olan 917 E serisi, SENNEBOGEN'in bugüne kadarki en küçük malzeme elleçleyicisi. Bu ilk makinalar şu an, malzeme ayrıştırma konusunda uzman bu çevre dostu aracın özellikle kompakt ve dinamik tasarımının kıymetini ortaya koyacak şekilde saha uygulamalarında başarılara imza atıyor. Mainz, Almanya'da Meinhardt Städtereinigung GmbH & Co KG'da görücüye çıkarılan ailenin bu yeni çevre dostu üyesine daha yakından baktık.
Bu haber 2018-04-30 17:03:56 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

Rhein-Main bölgesinde faaliyet gösteren bir atık bertaraf şirketi olarak Meinhardt, kırk yılı aşkın bir süredir etkin bir şekilde atık bertarafı, işlemesi ve geri dönüşümü faaliyetlerini yürütüyor. Ustalıkla tasarlanmış atık bertaraf teknolojisi, atık ürünlerin uçtan uca işlenmesini ve malzemelerin geri dönüşümünü destekliyor.  Meinhardt, yaklaşık 20 yıldır malzeme ayrıştırma ve yükleme proseslerinde SENNEBOGEN malzeme elleçleyicilerini kullanıyor.  Sonbaharda Straubing'de yapılan 65. SENNEBOGEN yıldönümü kutlamalarıyla çakışan yeni SENNEBOGEN 817'nin piyasaya çıkışı, çevre dostu ürün ailesine şu ana kadar olan en küçük malzeme elleçleyicinin katılması anlamına geliyor.

Yeni SENNEBOGEN 817 malzeme elleçleyici, malzemeleri toparlıyor, ayrıştırıyor, taşıyor ve basit ve kompakt tasarımı sayesinde atık geri dönüşümünde ideal çözüm olarak öne çıkıyor. Araç toz, ısı ve kesintisiz yükleme gibi oldukça zorlu koşullarla dahi olağanüstü derecede baş edebiliyor. Araç, geniş sahada, ayrıştırma ataçmanıyla, parçalanmış endüstriyel atıkların kamyonlara yüklenmesinde sergilediği performansla bunu gözler önüne seriyor. Yüksekliği ayarlanabilir sürücü kabininde bugün, yeni makinanın kullanımıyla ilgili sürücülere eğitim veren SENNEBOGEN test sürücüsü Thomas Bugl var. Çalışma alanında net bir görüş açısı eşliğinde yaklaşık 4,50 m'lik bir yükseklikten, bu yeni ufak canavarın neler yapabildiğini bize gösteriyor. Atıklar büyük miktarlarda süratle araçlara yüklenebiliyor. Üzerinde LED farların yer aldığı kapsamlı far paketi sayesinde en optimal aydınlatma sağlanıyor. Meinhardt sürücüleri, kabindeki yerlerine oturmaya sabırsızlanıyorlar. Herşeyin ötesinde en önemli unsur deneyim.

Kompakt ölçüler ve 9 m'lik menzil - geri dönüşüm operasyonları için ideal bir çözümYaklaşık 17 tonluk bir çalışma ağırlığı ve 9 m'ye varan menziliyle yeni 817 E sınıf araç, mevcut SENNEBOGEN malzeme elleçleyicilerinden özellikle daha kompakt tasarlanmış. SENNEBOGEN 817 E yalnızca 2,54 m genişliğinde, 4,61 m uzunluğunda ve 3,20 m yüksekliğinde.

"Tesise gelen atıkların yola çıkmaya hazır araçlara yüklenmesi esnasında hassas ayrıştırma, ileri düzeyde duyarlı kontrol ve elbette hız, bizim işimizde aranan temel kriterler" diyor tesis müdürü Frank Kühnle. "Makinaların ayrıca sürekli kullanımda maksimum stabilite ve minimum bakım ihtiyacı sağlaması da gerekiyor. SENNEBOGEN yıllardır satış ve servis konusunda çözüm ortağımız olan ve mümkün olan en iyi kaliteyi ve hizmeti aldığımız Schlüter Baumaschinen sayesinde bu kriterleri fazlasıyla karşılıyor", diye ekliyor.

Kompakt malzeme elleçleyicinin gücünü ortaya koyduğu tek mecra sadece basık tavanlı veya dar yükleme alanlarının bulunduğu mekanlar değil. Bu hünerli geri dönüşüm canavarında standart olarak gelen çok sayıda sofistike özellik de aynı derecede etkileyici. Bu standart özelliklerden biri olan ters çevrilebilir fan, toz tahliyesi işleminin sıkıntısız gerçekleşmesini sağlıyor, öte yandan kaldırma silindirinin ters-yüz edilebilmesi kesintisiz çalışma esnasında toz birikmesini önlüyor. Büyük termostatik radyatör, boru patlamasına karşı emniyet tertibatları, çelik saçtan imal edilmiş dayanıklı kapak ve SENNEBOGEN kavrama ataşmanı gibi (şirketin kendi tasarımı) yekpare ekipmanlar dahil olmak üzere tüm parçalar, geri dönüşüm uygulamalarında kesintisiz çalışmaya uygun ölçülerde.  Kameralardan koruyucu ızgaralara kadar çok çeşitli opsiyonel özel ekipman fonksiyonları ve emniyet sistemleri bu gamı tamamlıyor. Sürücüler için önemli olan ise hiç şüphesiz yeni Multicab kabin - her şey bir yana sürücülerin tüm günlerini geçirmek zorunda oldukları yer burası. İlk kez geliştirilen yeni ergonomik joyistik tasarımı, tepeden tırnağa emniyet camları, standart konforlu koltuk ve pek çok diğer özellikle birlikte sürücülerin işe odaklı olmaları ve güvenli çalışmaları garanti altına alınıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.