Ercan Premiks
Facebook Twitter

Konecranes Forklift Güvenlik Projesi

Konecranes Work Zone, Finlandiya kökenli grup tarafından hayata geçirilen bir forklift güvenlik projesi. Proje, bilhassa trafiğin yoğun olduğu ortamlarda forklift operasyonlarının güvenliğini arttırmak amacıyla tasarlanmış lokasyon-tabanlı servislerden meydana geliyor. Pakette farklı geofencing uygulamaları bulunuyor. "Forklift sektörü için bu büyük bir adım ve gelecekte karşımıza çıkacak Akıllı Bağlantılara Sahip Forkliftleri gözler önüne seriyor" diyor firma.
Bu haber 2018-05-03 09:33:04 eklenmiş ve 302 kez görüntülenmiştir.

Work Zone'un bir parçası olarak Konecranes, GPS teknolojisini kullanarak gerçek fiziksel bölgeler etrafında sanal çitler oluşturan yeni bir güvenlik ve saha etkinlik ürünü olan geofencing teknolojisini getiriyor. Sonrasında bu bölgeler kullanılarak kullanıcı tanımlı uyarılar veriliyor, mesela bunlar yükseklik sınırlamaları, hız sınırları veya diğer güvenlik hususları ile ilgili bilgiler olabiliyor. Uyarılar sürücünün ekranında görülebiliyor ya da istenen alıcıya SMS veya eposta ile gönderilebiliyor.

Daha ileri bir güvenlik sağlamanın yanı sıra Work Zone ayrıca atıl süreleri azaltmak ve izlemek için de kullanılabiliyor. Bu kullanıcı dostu uygulama, kullanıcıya bir forklift filosunu bilgisayardan yönetme imkanı sunuyor. Bu yönetim ve operasyon entegrasyonu, Konecrans forklift filosunun izlenmesinde ve kontrolünde yepyeni imkanlar getiriyor.

Konecranes Work Zone'dan, Akıllı Ağ Bağlantılı Forkliftleri kullanan tüm müşteriler yararlanabiliyor. Sonraki versiyonlarda işletme verimini arttırmaya yönelik ek özellikler de geliştirilme aşamasında.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.