Ercan Premiks
Facebook Twitter

Hiab'ın Kent Gürültüsünü Azaltan Modeli, Ödüle Layık Görüldü

Cargotec grubunun bir üyesi olan Hiab, çalışma saatleri dışında yapılan teslimatlara bağlı oluşan gürültünün azaltılmasında geliştirdiği endüstri lideri yaklaşımından ötürü Forklift Birliği (FLTA) Yıllık Mükemmelliyet Ödülleri töreninde prestijli "Archie" ödülünü kazandı.
Bu haber 2018-05-03 09:37:16 eklenmiş ve 5482 kez görüntülenmiştir.

Ödülün alınmasında, Hiab müşterilerinden Pets at Home'un, Hiab'ın ürettiği ve dünyanın araca monte ilk forklifti olan MOFFETTE E Serisi forklift filosuna geçiş yapmasıyla birlikte elde ettiği faydalar etkili oldu. FLTA'nın bu ödülünün hemen öncesinde, firmanın bu projesi, Noise Abatement (Gürültü Azaltma) Derneği John Connell Ödülleri töreninde Quiet Logistics (Sessiz Lojistik) Ödülüne layık görülmüştü.

Pets at Home'un her hafta yaptığı 1.400 mağaza teslimatının %80'i akşam 8'den sonra gerçekleşiyordu ve firmanın İngiltere'deki bazı mağazalarına yakın oturan insanlardan gelen gürültü şikayetlerine bir çözüm bulması gerekiyordu. İnsanların şikayetçi olduğu bu gürültüye firmanın dizel motorlu forkliftleri yol açıyordu ve Pets at Home, Hiab ile işbirliği yaparak MOFFETT E Serisini altı aylığına denemeye başladı.

Pets at Home Nakliye Genel Müdürü Steve Travis, MOFFETT E Serisini, firmanın filosunu günün en ekonomik saatlerine göre yeniden programlayabilmesini sağlaması itibariyle "bütünüyle ezber bozan" bir teknoloji olarak nitelendirdi. Travis'in ifadesiyle "bu teknoloji yakıt tasarrufu sağladı, karbon emisyonumuzu azalttı ve komşularımız için bir rahatsızlık unsuru olmaktan bizi kurtardı".

Deneme sürecinde sürücüler MOFFETT'in dizel eşdeğeri kadar "işe hakim" ve "kullanıcı dostu" olduğunu ifade etti. Ayrıca araçlar, üzerindeki şarj süresiyle gece boyunca birden çok noktaya teslimat yapabiliyordu.

"Müşterilerimizin talepleri ve teknolojideki ilerlemeler, Hiab'ı çevre dostu, emisyonsuz ürünler tedarik etmeye sevk ediyor" diyor Hiab Araca Monte Forklift Satış Direktörü Barry McGrane. MOFFETT E Serisinin geliştirilmesi, Hiab'ın sektöre yön ve ilham veren "bir numaralı iş ortağı olma" vizyonunu öne çıkarıyor.

"Müşterilerimiz ile yakın çalışma içerisinde olduğumuzdan, daha sıkı emisyon yönetmeliklerine tabi olan, daha yoğun bir rekabet ortamında daha zorlu yük taşıma şartları ile karşı karşıya olduklarını görüyoruz. Mevzuat bunu gerektiriyor ve müşterilerimizin müşterileri de bunu istiyor. MOFFETT E Serisi araca monte forkliftlerimiz, bu problemin çözümünde çok önemli bir rol oynuyor."

Hiab İngiltere & İrlanda İdari Direktörü Rogier van der Linde şöyle ekliyor: "Gittikçe daha fazla sayıda insan şehirlere taşınıyor - hızlı bir kentleşme meydana geliyor, bu nedenle daha sürdürülebilir bir düşünce anlayışı içerisinde olma ve şehir ortamlarında teslimat yapmanın zorluklarına karşı çözümler bulma noktasında hepimize düşen sorumluluklar var. Hiab olarak bu ihtiyaçlara, sisteme takıp çıkarılabilen (ePTO) akülü, yani araç motoru kapalı olduğunda da çalışabilen MOFFETT E Serisi forkliftler ve HIAB yükleyici vinçleri gibi çözümlerle cevap veriyoruz. Bu çözümler müşterilerimizi daha verimli ve çevresel olarak etkin kılıyor ve işletmelerine yeni bir fırsat penceresi açıyor."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.