Ercan Premiks
Facebook Twitter

Dünyanın entegre lityum-iyon akülü ilk dar koridor forklifti

Jungheinrich, dünyada standart entegre lityum-iyon aküyle gelen ilk dar koridor forklifti ETV 216i'yi takdim ediyor. Jungheinrich, yerden tasarruf sağlayan bu etkin akü teknolojisinin avantajlarını aracın geliştirilmesinde mütemadiyen kullanmış. Bu sayede ETV 216i devrim niteliğinde bir araç tasarımına sahip.
Bu haber 2018-05-03 09:44:41 eklenmiş ve 23301 kez görüntülenmiştir.

Yeni nesil dar koridor forkliftlerinde kaydadeğer düzeyde iyileştirilen bir ergonomi söz konusu. Jungheinrich, aracın tasarımında müşterilerin fikirlerine ve taleplerine doğrudan yer vermiş. Böylelikle ETV 216i, operatöre çok daha fazla hareket özgürlüğü ve her yöne tam bir görüş sağlıyor. Sonuç da, özel bir kullanıcı dostu tasarım ve depo operasyonlarında maksimum güvenlik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kompakt tasarımı sayesinde araç, depo alanında maksimum çevikliğe sahip. Geleneksel dar koridor forkliftlerine kıyasla ETV 216i, depo alanında ciddi düzeyde arttırılmış bir verim sunuyor. Klasik kurşun-asit akülerle karşılaştırıldığında, araca tam entegre haldeki lityum-iyon aküler daha uzun bir hizmet ömrü, bakım gerektirmeyen çalışma ve daha iyi performans sağlıyor. Bu da işlem performansını ve depo verimini yükseltiyor. ETV 216i, 1600 kg'ye varan yükleri 10,7 metreye kadar kaldırabilirken bilhassa kısa şarj aralıkları sayesinde bu performans kesintisiz 7/24 sürdürülebiliyor. Tüm lityum-iyon akülü forkliftlerde olduğu gibi Jungheinrich, ETV 216i ile ilgilenen müşterilere de, LogiMAT itibariyle tüm lityum-iyon akülü araçları için %100 memnuniyet garantisi sunuyor. Aracın teslimini takip eden ilk altı ay içerisinde Jungheinrich müşterileri sistemi tamamen geri döndürme hakkına sahip, yani bu süre içerisinde isterlerse herhangi bir an ilk kullandıkları teknolojiye kolayca ve hızlı bir şekilde geri dönebilecekler. Bu noktada Jungheinrich kolay ve risksiz bir geçiş sağlayabiliyor.

Pazarlama ve Satıştan sorumlu Jungheinrich AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Lars Brzoska'ya kulak verelim: "Yeni ETV 216i, Jungheinrich'in inovasyon hünerinin son tezahürü. Şu an araçlarımızın tasarımında kullanmakta olduğumuz lityum-iyon teknolojisinin avantajlarını sektörde mütemadiyen uygulayan ilk üreticiyiz. Araçlarımıza aralıksız entegre ettiğimiz lityum-iyon akü, ETV 216i'yi sınıfının en kompakt ve en yüksek performanslı aracı haline getiriyor. Jungheinrich müşterileri bu araçla birlikte daha iyi ergonomi, daha kolay manevra özelliği ve daha yüksek verim avantajlarına kavuşacak. Gelecekte, diğer araç tiplerinin tasarım konseptinde de lityum-iyon teknolojisinin avantajlarını ara vermeden kullanmaya devam ederek bütünüyle yeni nesil forkliftler yaratacağız."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.