Ercan Premiks
Facebook Twitter

HUBTEX, DQ-X SERİSİNDE YENİ ÖZELLİKLER

Hubtex, dört yönlü yandan yükleyici aracında iyileştirmeler yaptı.
Bu haber 2018-05-03 09:47:53 eklenmiş ve 335 kez görüntülenmiştir.

Hubtex, 2016 yılında çıkardığı araç serisine bir dizi yeni özellik ekledi. Bu özelikler arasında hareket halindeyken değiştirilebilen üç sürüş modu ve aracın dengesini arttıracak entegre asistans sistemi yer alıyor.

Düşük enerji tüketimi, günümüzde uzun yüklerin taşınmasına uygun bir forklift seçerken kilit bir kriter. İşte bu nedenle Hubtex, başarılı DQ-X serisine ek iyileştirmeler eklemiş durumda. İhtiyaca göre operatörler artık hareket halindeyken Eco (Ekonomik), Sensitive (Hassas) ve Speed (Hızlı) olmak üzere üç sürüş modu arasında geçiş yapabiliyor. Bu sistem, emisyonların ve yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor. Hubtex'in DQ-X serisine entegre ettiği dengeleme sistemi ayrıca inovatif bir nitelik taşıyor ve üç tekerlekli, dört yönlü bir yandan yükleyicide kullanılacak olan bu tipteki ilk sistem özelliğine sahip. Sürücü ani fren yaptığında entegre dengeleme asistans sistemi aracın bir yana savrulmasını / yalpalamasını önlüyor. Bu araç sınıfı için karşımıza çıkan diğer bir ilk de, yön değiştirirken ya da araç durduğunda otomatik olarak park frenini devreye sokan akıllı kontrol sistemi.

Yeni DQ-X, sürücüler için mümkün olan en iyi çok yönlü görüş kabiliyetini ve ergonomiyi sunuyor.

Optimal hale getirilmiş görüş kabiliyeti

İnovatif kontrol sistemine ilave olarak, DQ-X ayrıca ileri düzeyde ergonomik sürücü kabini ve sınıfının en iyisi olan her yönden mükemmel görüş kabiliyeti gibi ek teknik iyileştirmeler de sunuyor. Araç üzerinde yapılan son geliştirmeler sonrası engelsiz kaldırma bomu, kompakt çatal taşıyıcı, sürücü arkasında ek pencere ve yansımayı ve parlamayı önleyen renkli opsiyonel pencere ile birlikte görüş kabiliyetinde iyileştirmeler sağlanmış durumda. Bunun yanı sıra DQ-X'ta, hassas hareket sağlayan ve titreşimi ortadan kaldıran bir bom amörtisör sistemi de yer alıyor. Patentli çok yönde manevra sistemi ve küçük dönüş açısı, manevra kabiliyetini arttırıyor ve ileri/geri ve yana sürüş kademeleri arasındaki geçişte %40'a varan bir kısalma sağlayarak yük taşıma işinin çok daha hızlı gerçekleşmesine olanak veriyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.