Ercan Premiks
Facebook Twitter

Geleceğe Dönük Konteynır Yönetiminde Yeni RFID Etiketi

ESD malzemelere yönelik RFID etiket gamını yakın zamanda daha da geliştirmiş olan Schreiner ProTech, LogiMAT 2018'de (Stuttgart, 13 - 15 Mart) yeni ((rfid))-DistaFerr ESD LongRange konteynır etiketini sergileyecek.
Bu haber 2018-03-01 01:21:42 eklenmiş ve 145 kez görüntülenmiştir.

Firma, Industry 4.0 standardında modüler üretim yapılmasının yalnızca bütüncül bir RFID konsepti ile mümkün olabileceğini söylüyor. Klasik seri üretim sürecinde, proseste kullanılacak parçalar, üzerinde barkod kartı özelliğinin bulunduğu bir Kanban sistemi aracılığıyla konteynırlar içerisinde ilgili montaj istasyonlarına geliyor, ki bu hem karmaşık hem de hataya açık bir lojistik sistemi. Aksine, üzerinde RFID etiketleri bulunan konteynırlar ise geleceğe dönük bir çözüm sunuyor. Bu etiketler tüm veri yığınının okunmasını, partinin/serinin uçtan uca takip edilmesini ve eş zamanlı stok bilgileri sayesinde boş konteynırlar için en optimal yönetimin yapılmasını sağlıyor. Ancak çok farklı ölçülerde konteynırların bulunması ve bilhassa klasik RFID etiketlerin optimal olarak çalışamadığı ESD malzemeler bu noktada bir zorluk teşkil ediyor.

Schreiner ProTech bu nedenle ESD RFID etiket gamını yeni geliştirdiği ((rfid))-DistaFerr ESD LongRange etiketi ile daha da genişletiyor. Bu yeni etiket bilhassa her tip ve antistatik düzeyde ESD konteynırlar üzerinde kullanılacak şekilde tasarlanmış ve yaklaşık 7m'lik bir okuma menziline sahip. Sonuç olarak Alman Otomotiv Sanayi Derneğinin (VDA) ESD konteynır işaretlemesine yönelik tavsiyesini bu sistem yerine getirmiş oluyor. Portföydeki bir diğer yeni ürün, NFC teknolojisini RFID UHF teknolojisi ile bir araya getiren hibrit etiket. Bu RFID etiket hem üretim ve lojistik süreçlerinde uzun menzilli okuma hem de müşteri tesisinde akıllı telefondan okuma özellikleri sağlıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.