Ercan Premiks
Facebook Twitter

BAOLİ, TÜRKİYE’DE YENİ BİR YAPILANDIRMAYA GİRDİ.

Baoli, Türkiye' de yeni bir yapılanmaya girdi. Bu yeni oluşumla birlikte bilgisine başvurduğumuz Baoli EMEA (Avrupa,Ortadoğu ve Afrika) Başkanı Giovani Culici, “Baoli için tüm Türkiye’ye hizmet verebilecek bayi ağını, Still Arser’in kabiliyetinden faydalanarak oluşturabileceklerini ve Türkiye’ de farklı büyüklüklerde olan geniş bir bayi ağı oluşturarak Türkiye’de ihtiyacın olduğu tüm şehirlerde müşterilerine hızlı çözümler sunabilen etkili bir bayi ve servis ağı kuracaklarını belirtti.
Bu haber 2018-03-01 01:13:27 eklenmiş ve 291 kez görüntülenmiştir.

“48 yaşındayım, Elektrik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra  MBA programını bitirdim. Planlı büyümeye dayalı yeni iş imkanlarını geliştirmeyi çok seviyorum,” diyen Culici,’nin hobileri arasında  seyahat etmek, koşmak, eşim ve iki oğlumla sörf yapmak hobilerim arasında” diyerek kişisel bilgi veren Culici, kendisine yönelttiğimiz soruları cevapladı.

 Forklift -İstif makinaları sektörü ile ne zaman tanıştınız, sektörde hangi firmalarda ne gibi   görevlerde bulundunuz?

2004 yılında sektörün satış sonrası bölümlerinde değişik pozisyonlarda çalışmaya başladım. Uzmanlıktan yedek parçaya, eğitimden iş geliştirmeye kadar farklı bölümlerde görev aldım. Daha sonra Komatsu, OM Pimespo ve Still bünyelerinde satış sonrası direktörlükleri yaptım. Forklift pazarından önce ise Siemens ’de danışmanlık görevi yaptım, ayrıca İtalya’da 7 yıl boyunca lise ve üniversitelerde elektronik konuları üzerine dersler verdim.

Türkiye ekonomisi ve Türkiye forklift piyasası hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Türkiye piyasası yoğun rekabetin olduğu, ilginç bir pazar. Tüm markalar en üst sınıftan, en ekonomik sınıfa kadar yer alıyor. Baoli, en iyi temel malzeme taşıma çözümleri sunan firmalardan biri. Pazar için en doğru çözümleri sunabiliyoruz.

Türkiye ekonomisi faz değiştiriyor, endüstriyel şirketler ve yöneticiler Avrupa’nın en iyileri olduklarını ispat ediyorlar, büyüme ve yeni trendleri yakalıyorlar, eminiz ki Türkiye ekonomisi ve forklift pazarı daha da güçlenecektir ve biz de Baoli markası olarak burada yerimizi almak istiyoruz.

BAOLI forkliftlerinin dünya klasmanında yeri nedir ? BAOLI forklift firması hakkında genel bir bilgi verirmisiniz?

Baoli, KION Grup’un global markalarından bir tanesi. (Linde, Still, Baoli ve Dematic). Çin’de ilk 5 marka içinde, Avrupa’da en iyi 5 Çin markası arasında ve KION Grup parçası olarak dünyada 2 numara.

Baoli, KION tarafından 2009 yılında satın alındı. Çin’de 120.000 m2’lik bir fabrikamız bulunmakta, burada yıllık 12.000 aracı (içten yanmalı ve elektrikli forkliftler, depo içi ekipmanları), 660 çalışanımızla, yüksek kalitede KION malzemeleriyle üretiyoruz.

 

BAOLI’nin  Türkiye’de Still-Arser ile bağlantısından bahseder misiniz  lütfen? Formak 2004 yılından beri devam ettiği distribütörlüğe devam edecek mi?

 

Baoli, KION Grup’un bir parçası olarak aynı zamanda STILL ile de bağlantılı. Still-Arser, Still forkliftlerini olabilecek en iyi şekilde temsil ediyor. Still-Arser, pazarda en yüksek kalitede satış hizmeti ve servis desteği sunuyor. Baoli, tüm Türkiye’ye hizmet verebilecek etkin bayi ağını, Still Arser’in kabiliyetinden faydalanarak oluşturabilir.

Formak, 2004 yılından beri Baoli’nin en eski distribütörlerinden, KION, Baoli’yi satın almadan önce bu işi yapıyorlardı. Ekonomik segmentde çok deneyimliler, geçmiş yıllarda kendi bayi ağlarını oluşturarak çok önemli bir iş yaptılar. Kendi ağlarını yönetmeye devam edecekler. 1+1=3 olacak şekilde bir sinerji yaratacağız.

BAOLI forkliftlerin KION grubuna geçmesi ile BAOLI forkliftlerin kalitesinde  bazı iyileştirmeler yapıldığını da gözlemledik şimdi bu yeni süreçte BAOLI forkliftlerde  bir değişiklik yapılacak mı veya yeni bir ürünü ile tanışacak mıyız?

KION, günümüzde pazarda en yüksek teknolojiye sahip forklift üreticisidir, Baoli de bu yapının bir parçası. Baoli olarak malzeme taşıma çözümlerinde kendimizi güvenilir, akılcı çözümler üreten, karmaşık teknoloji içermeyen, sağlam ve doğru fiyat noktasında bulunan bir marka olarak konumlandırmak istiyoruz.

KION üretim sistemleriyle en son teknolojiyi kullanarak araç yelpazemizi yakın zamanda genişleteceğiz.

Türkiye piyasasında nasıl bir yapılanma içerisinde olacaksınız?  Nasıl bir satış stratejisi uygulamayı düşünüyorsunuz?  Satış bayilikleri, yetkili servislikler verilecek mi?  Bu konudaki projelerinizden bahseder misiniz?

Baoli, Türkiye’ de farklı büyüklüklerde olan geniş bir bayi ağı oluşturacak. Türkiye’de ihtiyacın olduğu tüm şehirlerde müşterilerine hızlı çözümler sunabilen etkili bir bayi ve servis ağı kuracağız. Uzun vadeli,  kalıcı çözümler ile büyümek ve etkin bir yapı oluşturmak istiyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.