Ercan Premiks
Facebook Twitter

Uzmanlar Platform 5. Geleneksel yeni yıl etkinliğinde sektörü bir araya getirdi.

İzmit Kartepe’de 2006 yılında platform kiralama işi ile sektöre başlayan ve ardından ilk atölyesini yine Kartepe’de 2013 yılında açan, platform sektörünün en önemli üretici firmalarından Uzmanlar Platform, geleneksel olarak gerçekleştirdiği yeni yıl programını önceki gün 300’e yakın katılımcı eşliğinde gerçekleştirdi.
Bu haber 2018-03-01 01:12:10 eklenmiş ve 191 kez görüntülenmiştir.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törene,   firmanın ürün sattığı müşterileri, ihracat yaptığı ülke temsilcileri ve tedarik firmaların yanı sıra platform ve vinç sektöründeki dernek ve STK temsilcileri ile çalışanların  da katıldığı etkinliğe Gebze’den de çok sayıda vinç ve platform sektörü temsilcileri katıldı.

 Gelen misafirleri fabrika içerisinde öğlen yemeğinde ağırlayan Uzmanlar Platform, yemekhaneye sığmayan davetliler için fabrika bahçesinde barbekü hizmeti de sundu. Balık ekmek ile etkinlikte yemek ihtiyaçlarını gideren platform firma temsilcileri, daha  sonra etkinliğin yapılacağı fabrika avlusunda yerlerini aldılar. Etkinlikte Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tursun, Uzman Lift Genel Müdürü Mehmet Karakaya, Platformder başkan yardımcısı  Saruhan Günaydın ve Uzmanlar Platform satış müdürü ile yönetim danışmanı birer konuşma yaptı.

 TURSUN; “İYİNİN DAHA  İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 Uzmanlar Platform Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tursun, törende yaptığı konuşmada her yıl geleneksel olarak yaptıkları yeni yıl buluşmasının bu yıl 5.’sini yaptıklarını ve burada olmaktan, sektör temsilcileri ve misafirlerini ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Tursun, “ Burada toplandık. Sizler burada olmadıktan sonra bu yapılanların hiçbir önemi yok. Sizleri burada görmek beni son derece memnun etmiştir. Bizler Uzmanlar olarak 2006 yılından bu yana imalat yapıyoruz. 100 kişiye yakın bir istihdam sağlıyoruz. Bugüne kadar 1000’e yakın makine yaptık. Bu yıl 197 makine yaptık. Bu makinelerin 80 tanesini ihraç ettik. Hepimiz yurt dışı gezileri yapıyoruz. Sektörle ilgili fabrikaları geziyoruz. Çalışanlarımızı götürüyoruz.  Orada gördüklerimizle kendimizi geliştiriyoruz. Daha iyisini nasıl yaparız onu arıyoruz.

 Bu toplantılarımızda  görüyoruz ki. Hep erkek ağırlıklıolarak  toplanıyoruz. Ben buradan çağrı yapmak istiyorum. Bu toplantılara çocuklarımızı, eşlerimizi ve kız kardeşlerimizi ablalarımızı da getirelim. Onlar bu makinelerin nasıl yapıldığını gösterelim. Bizlerin nasıl çalışıp bu makineleri hayata geçirdiğimiz görsün. Yarının gelecekleri çocuklarımız. Çocuklarımız okullarda sadece test üzerinden yetişiyor. Ben beğenmiyorum. Onlara bu ülkede makineler nasıl yapılıyor, nasıl oluşuyor onları anlatalım. Bizim de Uzmanlar olarak eksiklerimiz var mı? Elbette var. Ama daha iyisini nasıl yaparız diye düşünüyor,  arkadaşlarımızla gece gündüz yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Firma olarak kullanacağımız malzemelerin, işçiliğin ve dolayısı ile kalitenin önemini iyi biliyoruz. O sebeple piyasada 20 yıldır çalışan ve hurdaya çıkmayan makinelerimiz var. Neden ? Gerçekten Uzmanlar olarak işimizi severek, ülkemiz için, yerli imalat için ve gelecek için yapıyoruz.  Çok çalışacağız. İmalat yapmaya devam edeceğiz. Yerli imalatın önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor.

 ÇEKİLİŞ GELENEĞİ SÜRDÜ

Uzmanlar Platform’un her yıl yapmış olduğu geleneksel ürün çekilişi de etkinlik te gerçekleşti. Firmanın müşterileri arasında yapılan çekilişle 3 şanslı müşteri üretilen platformları çok cazip fiyat ve kampanya ile satın alma şansını yakaladı. Firma, kendi üretimi olan 26, 37 ve 45 metre araçlı platformlar , 24 ay taksit avantajı ile çekilişte çıkan müşterilere takdim edildi. Ayrıca günün fırsat satışı da Snorkel  UzmanLİft işbirliği ile gerçekleşti. 7-8-10 ve 16 metre 4 platform, güne özel yapılan çekilişle 80 bin USD’ye AVK Aydın Vinç Kiralama firmasının oldu. Uzmanlar Platform yönetim kurulu başkanı Yusuf  Tursun,   etkinlik sırasında platform alamayan müşterileri arasında yapılan çekilişle 3 şanslı müşterisini Kudüs’e geziye göndereceğini açıkladı. Ayrıca 3 şanslı çalışanını da kutsal topraklara Umre vazifesi için göndereceğini açıklayan Tursun, yapılan çekilişle de talihli isimleri belirledi.

MİCHEAL WRIGHT’A PLAKET

 Ekinlikte,  Dünyaca ünlü Snorkel firmasının Türkiye ve Türki cumhuriyetleri distribütörlüğünü yaptığı , Yönetim Kurulu Başkanlığını da Yusuf Tursun’un yaptığı Uzman Lift Makine Dış Ticaret A.Ş adına  Snorkel satış direktörü Micheal Wright’a bir hediye verildi. Tören sonrası bir selamlama konuşması yapan Wright, Türkiye olmaktan çok mutlu olduğunu , UzmanLİft ve Uzmanlar Platform’la olan işbirliğine devam edeceklerini  belirtti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.