Ercan Premiks
Facebook Twitter

Teknika Ticaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Özkan İnanç “Müşterilerimize iş ortağı olmak yerine güç ortağı olmayı tercih ediyoruz”

15 yıldır Burla A.Ş.’nin grup firması olan CLARK marka forkliftin Türkiye mümessili TEKNİKA Ticaret A.Ş. firmasında Satış ve Pazarlama müdürü olarak görev yapmakta olan Özkan İnanç, Clark’ınCQ serisi ve ayrıca akülüforkliftlerininsağlamlığı ile kendini mermer fabrikalarında kanıtlamış en ağır şartlarda istenilenin üzerinde performans sağladığınıFiyat avantajı da tüm bu özelliklere eklenince 2018 yılında da adından sıkça söz ettireceğini belirtti.
Bu haber 2018-03-01 01:03:23 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

Özkan İnanç, İstif-MaterialHandling’in sorularını cevapladı.

İstif makinaları sektörünün 2017 yılı değerlendirmesini yaparmısınız?

Sanayideki büyümeye paralel olarak ihtiyaçların karşılandığı yeni forklift alımlarında piyasaların canlandığı bir yıl oldu denebilir. 2017 yılı içinde devletin destekleri ile birlikte uzun süredir bekletilmiş ve ertelenmiş yatırımların bir kısmı gerçekleşti. Tüm firmalar için iyi bir yıl geçirildiği söylenebilir.

Firma olarak 2017 yılında hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Clark marka forkliftin Fiyat ve performans olarak en iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Sağlamlığı, verimliliği, garanti ve müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyeti sayesinde müşterilerimize iş ortağı olmak yerine güç ortağı olmayı tercih ettiğimizi bilmenizi isteriz. Türkiye’deki en eski forklift mümessili olan firmayız.Piyasalardaki durumları sürpriz bir durum yaşanmadığı taktirde önceden görebilme araştırma ve analiz yaparak koyduğumuz hedeflere 2017 yılında da ulaşmayı başardık.

2017 yılında o forklift satışı veya kiralama konusunda gerçekleştirdiğiniz önemli projeler var mıdır?

Clarkforklift kullanan müşteriler her geçen gün işletme giderlerindeki olumlu gelişmeleri gördükçe hem yeni alımlarında hem de çevrelerine olan bilgi paylaşımlarında bulunarakyeni forklift satış eğrisini her geçen gün yukarıya doğru taşımaktadır.Kiralama konusu ile ilgili hem partner firmalarla hem de kendi bünyemizde operatörsüz uzun süreli kiralama hizmetleri vermeye başladık.

2017 yılı en fazla akülü forkliftlerin satışının olduğu bir yıl oldudiyebilir miyiz?

Son 5 yıldan beri LPG yakıtlı forkliftlerin yerini Akülü forkliftler almaya başlamıştı, şimdiki ve gelecekteki durumda da bunun hızla devam edeceğini göstermektedir. Dizel ve akülü arasındaki İşletme maliyetlerinde ciddi farklar vardır. İşletme koşulları uygun, zemin düzgün olduğu sürece akülü forkliftler dizel forkliftlerden çok daha iyi performans sağlamaktadır.

2018 yılındaCLARK’ın yeni ürünleri ile tanışacakmıyız? Varsa özelliklerinden bahsedermisiniz?

2017 sonunda Almanya merkezde lansmanı yapılan (S serisi)forkliftler, 2018 ikinci yarısı ile birlikte satışa sunulacaktır. Mevcutta satışını yaptığımız hem sağlamlığı hem ekonomik oluşu ile birlikte kullanıcılardan tam not alan CQ serisi forkliftlerimiz de yağlı tip frenler, oparatörlerinkullanım ve hakimiyet kolaylığı sağlayan koltuk yanı kumanda kolları, yakıt cimrisi sağlam motor, geliştirilmiş asansör, tam güvenlik ekipmanları ve ileri teknolojisiyle en çok tercih edilen forkliftler arasında olmuştur. Ayrıca akülü forkliftler sağlamlığı ile kendini mermer fabrikalarında kanıtlamış en ağır şartlarda istenilenin üzerinde performans sağlamıştır.Fiyat avantajı da tüm bu özelliklere eklenince 2018 yılında da adından sıkça söz ettirecektir.

Firma olarak 2018 yılının sektör açısından tahmini bir değerlendirmesini yapabilirmisiniz?

2018 yılında yeni bir satış şekli ile müşterilerle buluşacağız. 0 forklift, Kiralama ve 2.el Alim- Satım konusunda profesyonel ekibi ile sektöre yeni katılan PROLİFT Makina San. ve Tic. A.Ş. firması ve yeni oluşturulacak bayi – servis ağı teşkilatı ile müşterilerimize daha yakın, daha hızlı ve ekonomik çözümler sunacağız.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.