Ercan Premiks
Facebook Twitter

SOLİDLAS SOLİ-MAX Forklift lastiği ile Zirve yarışında.

LASTİK SEKTÖRÜ1997 yılında Brisa’da Teknik Temsilci olarak görev almasıyla birlikte lastik sektörü ile tanışan Refik Aydın, Brisa’da 15 yıl müddetle farklı görevlerde bulunduktan sonra 2012-2015 yılları arasında Abdulkadir Özcan A.Ş.’nin İstanbul Anadolu Bölge Müdürü olarak görev yaptı.
Bu haber 2018-03-01 00:58:26 eklenmiş ve 334 kez görüntülenmiştir.

2016 yılı başında Solidlas Otomotiv firmasını kurarak ticari hayata atılan Aydın, 19 Yıllık lastik sektörü deneyimimden yola çıkarak, Yurtiçi'nde üretilmediği için dışa bağımlı olduğumuz dolgu forklift lastiklerinde, tüketici ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilecek yüksek kaliteye sahip ürünleri, makul fiyatlarla Türk tüketicisinin kullanımına sunabilmeyi misyon edindik.” diye konuştu.

Aydın, Mükemmele Doğru” sloganıyla, Sektörün ihtiyaçlarını ve beklentilerine optimum çözümler sunan ürün ve servisleri tüketicilerin hizmetine sunarak 5 yıl sonunda tüm sektör tarafından tanınan bir marka olmayı hedeflediğinin altını çizerek, “Müşteri odaklı yaklaşım, fark yaratan ürün ve hizmetler rekabetçi fiyatlar ile Türk Tüketicisinin hak ettiği kaliteli ürün ve hizmetleri makul fiyatlarla sunarak kısa zamanda pazarda önemli bir yer edindiğimizeinanıyorum.” dedi.

Aydın, forklift lastikleri konusunda yönelttiğimiz soruları cevapladı.

SOLİDLAS Hakkında bilgi verirmisiniz?

Solidlas, lastik sektöründe 20 yıllık tecrübesi ile forklit lastiklerine farklı bir bakış açısı getirmek üzere Refik Aydın tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Solidlas'ınmisyonu, Yurtiçi'nde üretilmediği için dışa bağımlı olduğumuz dolgu forklift lastiklerinde, tüketici ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilecek yüksek kaliteye sahip ürünleri, makul fiyatlarla Türk tüketicisinin kullanımına sunabilmektir.

Solidlas, Sektörün ihtiyaçlarını ve beklentilerine optimum çözümler sunan ürün ve servisleri tüketicilerin hizmetine sunarak 3 yıl sonunda tüm sektör tarafından tanınan bir marka olmayı vizyon olarak belirlemiştir.

SOLİ-MAX’ınEndüstriyel lastik sınıfında ne gibi ürünleri var bu ürünler hakkında bilgi verirmisiniz?

Solidlas tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına uygun ürünler sunabilmek amacıyla her türlü operasyon şartına başarı ile çalışacak Soli-Max’ın üreticisine ait 4 farklı tipte, yüksek kaliteli ve fiyat-performans anlamında son derece ekonomik lastiklerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Soli-Trac Standart; günde 8 saate çalışan makinalar için geliştirimiştir.

Soli-Max Standart; günde 8-10 saat çalışan makinalar için geliştirimiştir.

Soli-Max Premium; günde 16 saate çalışan makinalar için geliştirimiştir.

Soli-MaxExtraPremium; 24 saat durmaksızın çalışan makinalar için geliştirimiştir.

SOLİ-MAX’ınendüstriyel lastik sınıfında yeni bir ürünü varmıdır?

Soli-Max dolgu ve çemberli dolgu forklift lastikleri üretmektedir. BobCat lastiklerinde geliştirme süreci tamamlanmıştır. Yakın zamanda stoklarımıza girecektir. Bunun yanında havalı forklift lastikleri konusunda da geliştirme çalışmaları sürmektedir.

SOLİDLAS’ın Türkiye’de Endüstriyel lastik sınıfında kaç adet satış noktası bulunuyor?

Solidlas’ın müşteri portföyündeforklit ithalatı ve/veya kiralaması yapan firmaların yanı sıra forklift servisleri ve lastik satış noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca büyük sanayi şehirlerinde de bayilik teşkilatı oluşturulmuştur. Hali hazırda 6 farklı şehirde bayilerimiz bulunmaktadır.

Hangi tip Endüstriyel lastiklere talep daha fazla oluyor?

İstanbul ve Marmara bölgesinde dolgu lastik kullanımı oldukça yüksek. Ancak Anadolu’ya gidildikçe, havalı lastik kullanan makinaların sayısı ve havalı lastik talebi artış gösteriyor.

Hangitip uygulamalarda hangi lastik tipleri tercih edilmelidir?

Stoklarımızda Soli_Max’ın 4 farklı ürününü yanı sıra ucuz segmentte lastik talep eden kullanıcılara sunduğumuz Hiindistan’dan getirdiğimiz Solido markası mevcuttur.

Siyah dolgu lastiklerde toplam 5, iz yapmayan dolgu lastiklerde ise 3 farklı ürün alternatifi sunuyoruz.

Lastik önerisinde buluurken, lastikleri kullanacak makikanaların günlük çalışma saatlerinin yanı sıra, zemin, ortam sıcaklığı ve yük tipine göre değişken alternatifler sunuyoruz. Elbette depo-fabrika içi çalışan makinalarda iz yapmayan lastik kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Farklı lastik tasarımlarının kullanımda ne gibi etkileri olur?

Lastiklerimizi sunarken bizim için öncelikli olan, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayabilecek ürünleri sağlayabilmektir. Dolayısıyla, makinaların günlük çalışma saatleri, kullanılan zemin özellikleri, sürüş konforu ve kullanım esnasında makinanın diğer aksamlarına zarar vermemesi açısından lastiğin tasarımı son derece önemlidir.

Lastik satışlarında en büyük tercih faktörü fiyat mı kalite konusunda ne söylemek istersiniz?

Her sektörde olduğu gibi lastik kullanıcılarının da birbirinden farklı davranış ve tercih sebepleri ortaya çıkabilmektedir.

Bazı kullanıcılar sadece fiyat odaklı hareket ederken, azımsanmayacak bir kitle ise marka ve kalite odaklı tercihlerini şekillendirebilmektedirler.

Ancak bu hususta en doğru yaklaşım, müşterilerin ihtiyacını doğru tespit edip, bunu karşılayabilecek ürünler tavsiye etmektir. Kısaca, fiyat-performans karşılaştırması yapılarak, uygun kullanım şartlarında birim saat tüketim maliyeti en düşük olan ürünler tercih edilmelidir.

Lastik tazelik sertifikası konusundane düşünüyorsunuz? Müşterilerin bu konuda soruları oluyormu? Yoksa onlar ,için önemli olan sadece fiyatmıdır?

Tüm lastikler uygun şartlarda depolandıkları sürece 10 yıl boyunda teknik olarak kullanılmalarında bir sakınca yoktur. Özellikle otomobil ve hafif ticari araç lastiklerinde üretim tarihi kullanıcılar tarafından dikkate alınmaktayken, birçok dolgu forklift lastiğinde üretim tarihi yer almaz.

Lastik alırken nelere dikkat edimelidir.lastik alıcılarına ne gibi tavsiyelerinizolur? Lastikler hangi noktaya geldiğinde yenilenmelidir?

Burada en önemli husus, beklenti ve ihtiyaçların doğru tespit edilmesiir. Kullanılan zemin, ortam sıcaklığı, yük tipi, makinaların günlük kullanım miktarları önemlidir. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında birim saat tüketim maliyeti en düşük olan lastikler tercih edilmelir.

Solidlas olarak, ürünlerimizin fiyat-performans karşılaştırmasında oldukça ekonomik olduğu konusunda iddialıyız.

Lastiker, aşınarak diş derinlikleri bittikten sonra da, diş açılarak 60J çizgisi olarak tabir edilen bölüme kadar kullanılabilir.

Lastik konusundabugünkü arz talep durumu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Ülkemizde forklift kullanımı ve forklift sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da doğal olarak lastik tüketimini ve talebini arttırmaktadır.

Lastik sektörünün geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz son olarak lastik kullanıcılarına ne gibi tavsiyeleriniz olur?

Her sektörde olduğu gibi lastik sektöründe de irili ufaklı bir çok oyuncu bulunmaktadır. Günümüzde ürünü tedarik etmek kolaydır. Zor olan kısım ise tam zamanında kaliteli hizmet alabilmektir.

Solidlas olarak, gerek jantlı gönderim operasyonumuz ile tüm Türkiye çapında, gerekse de İstanbul ve civarında mobil servis hizmetimizle lastik değişimi operasyonlarında kaybedilen zamanı en aza indirerek, hizmet verdiğimiz kullanıcıların zaman tasarrufu sayesinde verimliliklerinin artmasına bir nebze de olsun katkıda bulunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.