Ercan Premiks
Facebook Twitter

Forklift Sektörü "Bursa Endüstri Zirvesi’nde yerini aldı.

20-Kasım 3 Aralık Tarihlerinde Bursa’da yapılan “Bursa Endüstri Zirvesi’nde forklift ve istif makinaları sektöründen Jungheinrich Türkiye, Toyota İstif Makinaları, Ortadoğu Hidrolik (OMEGA forklift) Atm Makine (ENERGY forklift) Global İstif Makinaları, Gama akü, Alfa İstif makinaları ve Partav İstif makinaları firması stand açtılar.
Bu haber 2018-01-06 01:08:30 eklenmiş ve 216 kez görüntülenmiştir.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Fuarı, Kalıp Avrasya 2017 ve Bursa Otomasyon Fuarı'nı aynı çatı altında buluşturan "Bursa Endüstri Zirvesi"nde, 60 ülkeden gelen  600'e yakın yabancı iş insanı, Bursalı sektör temsilcileriyle buluştu.

 Bursa Fuar ve Kongre Merkezi'nde, iş dünyasının küresel arenadaki rekabetçiliğini artırmak amacıyla TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ işbirliğiyle 2017 Bursa Endüstri Zirvesi gerçekleştirildi.

Zirve kapsamında BTSO, Ekonomi Bakanlığı'nın Ur-Ge destekleri ve Ticari Safari Projesi kapsamında, ortak alım heyeti organizasyonuna imza attı.

Alım heyeti programında, 60 ülkeden 600'e yakın yabancı alıcının Bursalı firmaların dış ticaret hacmine katkı sağlaması hedefleniyor.

Öte yandan, Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Fuarı, Kalıp Avrasya 2017 ve Bursa Otomasyon Fuarı'nı tek çatı altında buluşturan zirve, 7 holde ve 40 bin metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırladı.

Sektörün önemli markalarının yeni teknolojilerini ve ürünlerini sergilediğii zirve, 400'ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirildi.

Endüstri liderlerini tek bir platformda toplayan fuarlarda stant açan firmaların yüzde 60'ını Bursalı firmalar oluşturdu.

Yurtiçinden ve dışından önemli ziyaretçi ve yatırımcıları çeken  zirvede, katılımcı firmalarla yabancı iş dünyası temsilcileri arasında yapılan ikili iş görüşmelerinin sektörün dış ticaret hacmine katkı sağladı.

Zirveye katılan yabancı iş adamları, Bursalı firmalarla 700'e yakın iş görüşmesi gerçekleştirdiLitvanyalı firma Nexus'un Üst Yöneticisi Narkevicilute:"İkili iş görüşmelerimiz oldukça güzel geçti. Burada 2 saat içinde 20'den fazla kişiyle görüşme yaptım. Bursa'ya kesinlikle bir daha geleceğim. Çünkü Türkiye'de ve Bursa'da güzel işler yapılıyor"

"Bursa'nın potansiyeline hayran kaldım"

 Yabancı katılımcılardan Sırbistanlı Stevislav Zrnic, zirvede Bursalı firmalarla olumlu iş görüşmeleri yaptıklarını, etkinliğin beklentilerinin üzerinde gerçekleştiğini ifade etti.

İrandan gelen Hasan Omidzad, organizasyonun Bursalı firmaları daha iyi tanımak için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Yunanistan'dan katılan Darakis Georgios, ikili iş görüşmelerinde iş bağlantıları kurduğunu ve Bursalı firmalarla yeni iş birlikleri yapmayı hedeflediğini bildirdi.

 

 "Görüşmeler, yoğun tempoda geçti"

 

BTSO'nun Ur-Ge üyesi Muhsin Mardin de ikili iş görüşmelerinin olumlu geçtiğini belirterek, İran, Moldova ve Brezilyalı firmalarla görüştüklerini, bunların ortak bir yatırım yapma arayışı içinde olduklarını kaydetti.

Bursalı firma temsilcisi Mehmet Bozkırlı da "Planör üretimi yapan Polonyalı bir firmayla görüşerek anlaşma yaptık." bilgisini verdi.

Zirve kapsamında, 25 ülkeden 410 katılımcının stant açtığı fuarlar, 3 Aralık'a kadar ziyaretcileri ağırladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.