Ercan Premiks
Facebook Twitter

Sürekli Palet Taşıma Faaliyetlerinin Otomasyonuna Yönelik Yeni Toyota Serisi

Toyota Material Handling Avrupa pazarında yeni ve genişletilmiş bir otomatik depo serisini piyasaya sürüyor. Bu otomatik seri Toyota’nın yalın yaklaşımını destekliyor ve sürekli palet taşıma faaliyetlerinin otomasyonu için tasarlanmış. Adım adım bir yaklaşım veya komple sistem dönüştürme çözümleri sunarak verimliliğe yeni bir boyut kazandırıyor. Palet taşıma, blok istifleme, yüksekte depolama ve çekme dahil olmak üzere tüm genel uygulamaları kapsayan yeni Autopilot serisinde elektrikli transpaletler (LAE250), istifleyiciler (SAE160), konteyner istifleyiciler (RAE160-250), karşı ağırlıklı istifleme makineleri (OAE120CB) ve ağır hizmet tipi çekiciler (TAE500) bulunuyor.
Bu haber 2018-01-06 01:06:56 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Otomasyon hasarları, süre ve maliyetleri azaltırken mal akışını optimize eder. Çalışanlar tekrarlanan süreçler yerine daha karmaşık olan işlere zaman ayırabilirler. Otomatik palet taşıma sistemi ayrıca düşük bakım ve enerji gerektirir, üretim ve güvenlik seviyesini iyileştirir ve genel olarak iki yıl içerisinde yatırım geri dönüşü sağlar.

Hassas dolaşım

Toyota’nın otomatik istifleme araçları son derece yüksek doğrulukta ve uyarlanabilir navigasyon teknolojilerine sahiptir: reflektör veya doğal dolaşım veya çiftli dolaşım sistemi kombinasyonu. Sonuncusu istifleme araçlarının belirli bir alanda reflektörleri kullanmasına ve depo ortamını diğer alan için referans olarak kullanmasına imkân verir.

Paletlerin güvenli ve doğru bir şekilde taşınması

Autopilotmodu tüm işlerin güvenli bir şekilde tamamlanmasına ve manuel operatörler ile çalışılmasına imkân verecek şekilde programlanır. Tümleşik tarama ve engele algılama üniteleri istifleme aracı yolunda bulunan engellere göre tepki vermek suretiyle çarpışmaları engeller. Yük sensörleri ve görüş kameraları yüklerin doğru ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

Akıllı iletişim

Tüm Autopilot istifleme araçlarını kumanda eden Sipariş Yöneticisi Toyota tarafından tasarlanmıştır. Bu yazılım tek başına veya depo yönetim ve üretim sistemleri ile birlikte iletişim katmanı olarak görev yapar. Sipariş Yöneticisi malların depolanması, siparişler, trafik ve akışı akıllı filo kumanda sistemi ile takip eder ve ERP/WMS’yeentegre edilebilir.

Akıllı şarj

Autopilot araçlarda CO2 emisyonlarını azaltan ve %30 daha fazla enerji verimi sağlayan Lityum-iyon bataryalar kullanılabilir. Kendi kendine şarj özelliğine sahip istifleme araçları personel veya şarj odalarına gerek olmaksızın tam otomatik bir şekilde ve iş aralarında şarj edilebilir.

Autopilot serisi endüstride kendini kanıtlamış Toyota depo istifleme araçlarına dayalıdır ve Toyota Material Handling Europe’un servis ağı ile tam olarak desteklenmektedir. Maksimum yatırım geri dönüşü sağlanması amacıyla, sistem desteğinden değişiklik taleplerine ve önleyici sistem bakımına kadar tüm profesyonel hizmetler kapsama dahil edilmiştir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.