Ercan Premiks
Facebook Twitter

VİEW, Depolama ve Toplama Performansını Arttırmayı Amaçlıyor

Linde Material Handling tarafından üretilen yeni çatal konumlandırıcı, özellikle malların depolanması ve toplanması esnasında çatal görünümünün büyük ölçüde iyileştirilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla, yüke ve yapı bileşenlerine, ekipman ve istifleme araçlarına verilen hasarı etkili bir şekilde engeller. ‘View’ adı verilen çatal konumlandırıcı yük kapasitesi 1.2 ila 5.0 ton yük kapasitesine sahip elektrikli ve IC karşı ağırlıklı istifleme araçlarında kullanılabiliyor.
Bu haber 2018-01-06 01:05:46 eklenmiş ve 149 kez görüntülenmiştir.

Çatal konumlandırıcılar birçok endüstriyel sektörde, örneğin, malların yükleme platformlarında veya raflarda milimetreye kadar olan hassasiyetlerle depolanması gibi durumlarda olmak üzere vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Çatalların sola ve sağa hareket ettirilmesi ile sürücü yükü daha hızlı ve daha hassas bir şekilde konumlandırabilir. Yükün güvenli ve hassas hareketi için eşit derecede önemli olan bir diğer husus ise çatal kolunun kaldırma kulesi, çatal taşıyıcı ve çatal konumlandırıcı arasında net bir görüş sağlamasıdır.

Konteynerlerin istiflendiği ve istifleme araçlarının yüklenip boşaltıldığı mesafe olan 700-1400 m arasındaki kaldırma yüksekliklerine göre optimize edilmiştir.

Yeni çatal konumlandırıcı Linde’nin “Vision Zero- güvenli dünya” güvenlik konsepti mozaiğindeki bir diğer parçadır. Buna şirketin endüstriyel istifleme araçlarına yönelik güvenli odaklı teknik innovasyonları ve akıllı yardım sistemleri, kapsamlı eğitim programları ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan tüm portföyü dahildir. “Vision Zero” malzeme elleçlemede iş kazalarının sıfır seviyesine indirgenmesi için izlenen bütüncül bir yaklaşımdır.  Linde Material Handling Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Krinninger “Güvenlik iş performansının arttırılmasına yönelik önemli kaldıraçlardan biridir. Bu nedenle vizyonumuz müşterilerin kazaları engellemesine yardımcı olmaktır. ‘Vision Zero’ daha güvenli ve daha verimli gelecek için yapılan bir katkıdır” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.