Ercan Premiks
Facebook Twitter

Toyota, BT Reflex R-Serisi İstifleme Aracı ile Tasarım Ödülü aldı.

Toyota Material Handling tarafından üretilen BT Reflex R-Serisi istifleme aracı 2018 Alman Tasarım Ödülüne layık görüldü. Temiz ve fonksiyonel tasarımı Mükemmel Ürün Tasarımı Kategorisinde dereceye girdi.
Bu haber 2017-12-14 11:44:07 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

Alman Tasarım Ödülleri uluslararası jürilerden oluşan ve marka değeri yaratan benzersiz tasarımları ödüllendiren Alman Tasarım Konseyinin verdiği en önemli uluslararası ödül.

Ürünü 1995 yılından bu yana sürekli olarak geliştiren Toyota Material Handling Avrupa’nın Baş Tasarımcısı olan Magnus Oliveira Andersson, “Bana göre, forklift tasarlamak insanları merkeze koymakla ilgili. Gerçek tasarımda iyi ergonomik özellikler katmak ise en zorlu kısmı çünkü sürücüler bunları sonuna kadar deneyimliyorlar” dedi.

BT Reflex istifleme aracının uzun bir geçmişi var ve basit bir iç tasarıma sahip ilk araçlardan biriydi. 70 ve 80’lerde farklı endüstrilerdeki müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verme ve kullanıcıyı gözeten ürünler tasarlama felsefesinin yükselmesi ile güncellenen BT tasarımı sürücü rahatlığına odaklandı. Bunun sonucu olarak 1982 yılında VT1350E istifleme aracı ile mükemmel ergonomiyi taçlandıran iF tasarım ödülü alındı.  Modeller yıllar içerisinde Toyota’nın Kaizen felsefesi (sürekli iyileştirme) doğrultusunda geliştirildi.

Toyota Material Handling ayrıca, BT Levio P-Serisi ile 2016 yılında Alman Tasarım Ödülü almıştı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.