Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yeni Sensörler Ağır Hizmet Tipi Araçların Sürücüsüz Çalışmasını Sağlıyor

Honeywell’in yeni Taşıma Davranışı Referans Sensörü (TARS) sürücü gerektirmeyen araç özelliklerini devreye sokan ve karayolu dışında çalışan ağır hizmet tipi araçların verimini arttıran bir sensör paketi.
Bu haber 2017-12-14 11:43:23 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Sensör, ekskavatör, nokta dönüşlü yükleyici ve kazıcı yükleyici gibi inşaat makinelerine ait eğim oranı, hızlanma ve eğim verilerini bildirme özelliğine sahip. TARS eylemsizlik ölçüm ünitesi makinenin hareketi hakkında uygulanabilir bilgiler sunmak üzere aracın elektronik kumanda ünitesine entegre ediliyor.

Örneğin, sistem tekerlek kaymasından kaynaklanan olayları araç hareketini algılayarak sınırlandırabilir. Tutuş kaybı algılaması durumunda, aracın kumanda sistemi kazayı engellemek amacıyla tekerleklere giden kuvveti otomatik olarak kesmek üzere programlanabilir.

Honeywell’in Algılama ve Nesnelerin İnternetinden sorumlu başkanı Graham Robinson, “İnşaat makineleri gibi ağır hizmet tipi makinelerin karmaşık görevlerin yerine getirilebilmesi için beceri ve deneyim sahibi operatörler tarafından kullanılması gerekir. Bir operatör hatası proje programının aksamasına neden olabilir ve hatta çalışan güvenliğini riske atabilir” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü “Taşıma sensörlerinden oluşan yeni serimiz belirli ekipman fonksiyonlarının sürücüsüz olarak kullanılmasını sağlayarak ‘akıllı araçlar’ ortaya koyuyor.  Bu da operatör hatası risklerini en aza indirgiyor ve zorlu çalışma ortamlarında hassas hareketler yapılmasını sağlıyor.”

Sensör ekipman kontrolü, lineer konumlandırma, sepet kontrolü, araç stabilite kontrolü ve operatör destekli kontrol de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda kullanılabiliyor.

TAES serisi özellikleri:

• Aracın açı oranı, hızlanma ve eğim verilerinin bildirilmesi.

• Zorlu ortamlardaki performansa ilişkin IP67 ve IP69K sertifikaları.

• 5V ve 9V ila 35V araç güç sistemlerinin desteklenmesi.

• -40 °C ila 85 °C [-40 °F ila 185 °F] çalışma sıcaklığı

Honeywell diğer ekipman üreticilerine önceden yapılandırılmış sensör seçeneği sunarak üreticilerin kolay ve etkili kurulumlar gerçekleştirmesini sağlıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.