Ercan Premiks
Facebook Twitter

Tüm Depo Ekipmanında Artık Lityum-İyon Teknolojisi Kullanılıyor

Endüstriyel istifleme aracı operatörlerinin çoğu yeni istifleme aracı yatırımı yaparken kurşun-asit Akülerden lityum-iyon teknolojisine geçiş yapıyorlar.
Bu haber 2017-12-14 11:42:19 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

Bunun nedeni bu teknolojinin sunduğu sayısız avantaj: hızlı (ara) şarj, batarya değişikliği gerektirmemesi, yüksek enerji yoğunluğu ve sürekli güç verimi sayesinde mükemmel performans, yüksek batarya ömrü ve bakım gerektirmemesi. Müşteriler, palet istifleyiciler, çalışma platformu, sipariş toplayıcılar ve konteyner istifleme araçları da dahil olmak üzere Linde Material Handling portföyüne eklenen 30 yeni depo istifleme aracı ile müşteriler artık depodaki lojistik işlerinin büyük bir kısmını Li-ION bataryalı modellerle gerçekleştirebiliyor.

Lityum iyon modellerin genişletilmiş ürün gamı 1.2 ile 1,6 ton arasında kapasiteye sahip palet istifleyiciler ve konteyner istifleyicileri barındırıyor ve bunlar transpalet veya katlanabilir veya sabit platforma sahip modeller olarak satışa sunuluyor. Ürün çeşitleri aynı zamanda 2 ton yükleme kapasitesine sahip düşük yükseklilere yönelik sipariş toplayıcılar ve kapasiteleri 1 ila 2,5 ton arasında değişen istifleme araçlarından meydana geliyor.

Düşük yüksekliklere yönelik sipariş toplayıcılar ve çekiciler gibi daha önce var olan modellerle birlikte depodaki tüm önemli uygulama alanlarında artık lityum-iyon teknolojisi kullanılabiliyor: yükleme rampası, malzeme deposu, yüksek rafların olduğu depoda sipariş toplama, yükleme faaliyetleri.  Linde Endüstriyel İstifleme Araçları Ürün Müdürü Christoph Englert, “Ürün gamımızda artık depo teknolojisinin tüm yüksek hacim segmentlerinden ürünler var; dolayısıyla bu batarya teknolojisinde tüm ürün gamının sunulması konusunda büyük bir adım attık” dedi. Englert “Müşterilerimizden uzun süreli operasyonlarla ilgili olarak müşterilerimizden olumlu geri bildirim alıyoruz. Özellikle, tamamen şarj olana kadar süreklilik arz eden istikrarlı gerilim çıkışı konusunda akülerle ilgili övgü dolu sözler söylüyorlar ve yüksek performans ve düşük maliyetlerden faydalanmalarını sağladığından yüksek seviyede kullanılırlık elde etmeleri yüksek memnuniyet yaratıyor.”

Yeni akü teknolojisinin sunduğu performans avantajlarından tam olarak faydalanmak için, akü, akü yönetim sistemi ve şarj cihazından oluşan parçalar Linde tarafından tam bir sistem olarak tasarlanıyor ve birbirleriyle CAN bus üzerinden iletişim kuruyorlar. “Akü yönetim sistemi aküyü izliyor ve kontrol ediyor ve her zaman optimum performans aralığında çalışmasını sağlıyor” dedi. Kapsamlı testlere tabi tutulan ve birden fazla koruma sistemi bulunan akü paketinin tamamı CE işareti ile geliyor.

24 V aralığında çalışan palet istifleyiciler ve sipariş toplayıcıların yük kapasitesine göre 1,8 kWh ve 9,0 kWh arasında değişen dört batarya boyutu var. 48V ile çalışan değişken erişim mesafesine sahip istifleme araçlarında 39,2 kWh’e kadar olan batarya seçenekleri var.  Her bir akü, hangi sıklıkla ve ne kadar süre ile (ara) şarj edildiğine bağlı olarak üç farklı şarj cihazı ile birlikte kullanılabiliyor ve müşterilerin şarj hızı ile ilgili talepleri de dikkate alınıyor. En iyi durumda, Li-ION batarya paketinin tam olarak yeniden şarj edilmesi 70 dakika sürüyor.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.