Ercan Premiks
Facebook Twitter

Preslenen Lastiklerle Maksimum Verim ve Çalışma Süresi Amaçlanıyor

Camso, daha önceki adıyla Camoplast Solideal, yüksek ve orta yoğunluklu uygulamalarda kullanılan forkliftlerin artan taleplerini karşılamak üzere üç yeni preslenen (PON) lastik modeli piyasaya sürdü.
Bu haber 2017-12-14 11:40:20 eklenmiş ve 183 kez görüntülenmiştir.

Malzeme Elleçleme endüstrisi son yıllarda büyük bir değişim geçirdi. Büyük forklift modellerinde daha özel ataşmanlar kullanılıyor ve artık hidrostatik aktarma organları, otomatik tipte aktif stabilite sistemleri ve özel ataşmanlarla donatılmış halde satılıyorlar. Bu malzeme taşıyıcıların, dar alanlarda ağır yükleri taşıması ve bu süreçte de daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Artan sürüş mesafesi, işler arasındaki daha kısa olan soğuma süreleri ile bir araya geldiğinde çalışma döngüleri hiç olmadığı kadar zorlu hale geliyor.

Camso, Malzeme Elleçleme Ürün Serisi Yönetici Direktörü Erick Bellefleur “Böylesinde yüksek yoğunluğa sahip uygulamalarda, lastikler sınırlarının ötesine zorlanıyor ve ısı oluşması ihtimali son derece yüksek. Bu da lastiklerin yorulması ve hatta termal lastik arızası sonucu beklenmedik aksaklıkların olmasına neden olabilir” dedi. “Dünyanın en büyük preslenen lastik üreticisi olarak, operasyonel aksaklıkların malzeme elleçleme operasyonları açısından kabul edilebilir olmadığını biliyoruz.  Bizim görevimiz tüm forkliftler ve uygulamalara ilişkin özel ihtiyaçları anlamak” diyor Bellefleur.

Tamamen yenilenen Solideal PON 775 yüksek yoğunluklu lastik

Camso tarafından üretilen Yeni Solideal PON 775 standartları yükseltiyor ve özel olarak preslenen lastiklerin hızla aşındığı yüksek yoğunluklu uygulamalar için tasarlandı.  Solideal Magnum SM ERP ile karşılaştırıldığında:

• İç ısı birikmesi açısından %90 daha fazla direnç sağlıyor.

• Düşük yuvarlanma direnci olan kauçuk bileşiklere oranla %70 daha iyi enerji verimi sağlıyor.

• Aşınmaya dayanıklı diş bileşiğinden dolayı %45 daha fazla lastik ömrü.

• Lastik kenarlarında gerilmeyi azaltan ve zemin basıncını düşüren benzersiz ve patentli lastik yanağı tasarımına sahip.

Yeni 33 inçlik lastikler de dahil olmak üzere Solideal PON 775’in tüm boyutları mevcut.

Yenilenen Solideal PON 555/550 orta yoğunluklu lastikler

Camso'nun orta yoğunluklu Solideal PON 555 ve 550 lastikleri uzun süredir endüstri standardı olan Magnum çekişli ve düz modellerin zenginleştirilmiş versiyonu.  Malzemelerde ve lastik yapım sürecinde yapılan iyileştirmeler sayesinde bu yeni lastikler:

• %45 daha fazla lastik ömrü

• İç ısı birikmesi açısından %90 daha fazla direnç

• %8 daha fazla enerji verimi sağlıyor.

Bellefleur “Filo sahipleri işlerinin yoğunluğundan bağımsız olarak lastiklerin maksimum kullanım ömrü boyunca kullanılmasını bekliyorlar” dedi. “Yeni lastik teknolojilerimiz iç ısı birikimini en aza indirgeyerek maksimum dayanım sağlıyor.”

Yeni Solideal PON 775 ve Solideal PON 555 ve 550 farklı uygulama yoğunlukları kapsamında maksimum kullanım ömrü sağlaması ve müşterilere düşük işletme maliyetli bir çözüm sunmak amacıyla tasarlandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.