Ercan Premiks
Facebook Twitter

Göz kamaştıran Birliktelik...

REYSAŞ HOLDİNG Bünyesindeki, Emir İstif ve Tunç istif Ortaklığı Sektöre Damga Vuracak.
Bu haber 2017-12-14 11:25:48 eklenmiş ve 185 kez görüntülenmiştir.

Türkiye ekonomisi, son yıllarda ağır sanayiye dönük hamleleriyle Avrupa’nın yükselen yıldızı haline geldi. Teknolojik gelişmeleri sanayisine aktaran, devlet destekli ağır sanayi hamleleriyle önemli büyüme hızına erişen Türkiye bu alanda gıpta ile izlenen ülkeler arasında yer alıyor.

Tarım ekonomisinden sanayi ekonomisine geçen, yatırımcılara devlet desteğini esirgemeyen, teşviklerle sanayicilere kol-kanat geren Türkiye’de istihdam artırıcı, ülke ekonomisine katkı koyacak hamleler de gıpta ile izleniyor.

Son on yıldır depo yatırımlarına hız veren, bu alanda uzmanlaşan, kendi sektöründe sağlam adımlarla ilerleyen Reysaş Holding kendisine duyulan güveni boşa çıkarmıyor. Tren, depo ve lojistikte önemli yatırımlara imza atan Reysaş hedef büyüttü.

Ülkemizin saygın kuruluşlarından biri olan Reysaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Emir İstif AŞ sektörde önemli bir adım atarak, Tunç İstif Makinaları Sanayi Ltd.Şti’ye ortak oldu.

Material Handling sektörünün en eski firmalarından biri olan firmayla ortaklığa giden Emir İstif Makinaları AŞ Genel Müdürü Sait Doğan ve Tunç İstif Makinaları firmasının kurucusu Selahattin Tunç ile Reysaş City’deki merkezde görüştük.

Sektörün paydaşlarının güç birliği yapmasının önemine dikkat çeken Doğan ve Tunç, bu sayede müşterilerine daha iyi hizmet vermek istediklerini ifade ettiler. Emir İstif AŞ’nin gücünü, ülkemizdeki forklift yedek parça ithal eden iki firmadan biri olan Tunç İstif’in gücüyle birleştirerek, sektördeki müşterilerin beklentilerini daha rahat karşılayacaklarını dile getiren Emir İstif Makinaları AŞ Genel Müdürü Sait Doğan, bu ortaklıktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Sait Doğan “Türkiye’de forklift yedek parçaları ithalatı yapan ilk iki firmadan biri olan  40 yıllık bir maziye sahip Tunç İstif Makinaları ile ortaklık anlaşması yapmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Tunç İstif Makinaları Ltd.Şti’nin kurucusu Selahattin Tunç da açıklamasında Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven ile uzun yıllara dayalı bir dostluğu olduğunu belirterek, “Yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. İstif makinaları Sektöründe de  söz sahibi olabilmek, beklentileri karşılamak ve daha da gelişebilmek için güç birliği yapmamız gerektiğine inandık. Bu doğrultuda Reysaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren  Emir İstif ile birleşme yoluna gittik. Bu ortaklık neticesinde Tunç İstif olarak  AŞ ünvanı da alınarak, Tunç İstif Makinaları Sanayi AŞ adı altında çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Sektörde 40 yıl

Emir İstif’in makine parkurunda 600, Tunç İstif firmasının ise 300 makinası bulduğunu dile getiren Selahattin Tunç, “Halen forklift kiralanması için toplam 900 makinamız hizmet veriyor. Bu güç birliği neticesinde hedefimiz makine parkımızı daha da genişletmek ve sektörde bir numara olmaktır.

Tunç İstif firması sektörde 40 yılı geride bırakmış, kredibilitesi yüksek, sektörün en güvenilir kurumlarından birisidir. Ülkemizde yurtdışından ilk defa forklift yedek parçası ithal eden iki firmadan  biri olan Tunç İstif’in ana işi yedek parça ithalatı ve ticaretidir. Bu yöndeki çalışmalarımızda bundan böyle Reysaş Holding’in mali gücünden ve çevresinden yararlanarak, daha da geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 

Yedek parça sektöründe iddia sahibi.

 

 

Emir İstif Makinaları AŞ Genel Müdürü Sait Doğan da yaptığı açıklamada, Tunç İstif’in servis ve yedek parça konusundaki tecrübelerinden yararlanarak, hizmet kalitesini daha da yükseğe çekmek istediklerini söyledi.

Doğan, “Şimdiye kadar Emir İstif olarak; mevcut makina parkımızda servis hizmetlerinden dolayı sıkıntı yaşıyorduk. Emir İstif’in  bu alanda zaten 6-7 Milyar Dolarlık bir yatırımı mevcuttu. Her ay 150 Milyar Lira servis hizmeti ve yedek parça konusunda fatura ödemekteydik. Hem bu maliyeti azaltmak hem de Tunç İstif Firmasına ortak olarak onların servis ve yedek parça konusundaki tecrübelerinden faydalanmak, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek istiyoruz.

Reysaş Holding’te  her türlü güç var. Bu desteği arkamıza alarak forklift, istif makinaları, liman makinaları, platformlar ile kiralık  makina parkımızı daha da genişletme arzusundayız.

 Forklift yedek parçaları konusunda, Tunç İstif ülkemizin yedek parça ithalatı yapan iki firmasından biri olmasının yanı sıra 40 yıllık bir tecrübeye de sahip. Bu birlikteliğimiz, Reysaş Holding’in desteği ile birlikte sektörde çok önemli bir adım olacaktır. Yedek parça stoğumuzu artırarak bunu sektörümüzdeki firmalara, ihtiyaç sahiplerine en uygun şartlarda temin edebilme imkanına da kavuşacağız. Kısacası bu konuda Türkiye’nin bir numarası olmaya adayız” diye konuştu.

Emir İstif ve Tunç İstif arasında gerçekleşen ortaklığın ardından daha önce Ümraniye İmes Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Tunç İstif yerini Reysaş City olarak bilinen bölgeye taşırken, bundan böyle 600 metrekare kapalı alanda servis hizmetleri, 450 metrekare kapalı alanda yedek parça deposunun yanı sıra 1000 metrekare açık alanda faaliyet göstereceği açıklandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.