Ercan Premiks
Facebook Twitter

Ema İş Ayakkabıları İle Sağlam Adımlar...

Üretimini yapmış oldukları iş ayakkabıları Avrupa’da akredite olmuş, laboratuvarlar da test edilmiş ve Avrupa stantardı olan EN ISO 20345 belgeleriyle tescillenmiş olan Ema Ayakkabı A.Ş. çatısı altında Ema, Toe, Tae, Toergy olarak dört markası bulunuyor.
Bu haber 2021-08-31 01:19:38 eklenmiş ve 18 kez görüntülenmiştir.

 

Firmanın Yıllık kapasitesi tam zamanlı vardiyalı sistemde 450.000 çiftin üzerinde. Önümüzdeki yıl hedeflerinde  ise; kapasitelerini yeni alacakları makine parkuru ile arttırma planlanıyor.

Dış ticaretini  güçlendirmek adına; 2019 yılında ilk adım olarak Almanya Hamburg kentinde Ema GmbH şirketini kuran Ema Ayakkabı A.Ş.  İki yıldır Almanya ve İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine, paralelinde ise; Bu yılbaşı almış olduğu Amerikan Standartı olan ASTM F 2412-18 ve Kanada standartı olan CSA Z195-14 ile de elektrikçi iş ayakkabısı satışları devam ediyor. 

Ema Ayakkabı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ercan,  firması ve üretimini yaptıkları İş ayakkabıları ve ileriye dönük projeleri hakkında  bilgiler verdi.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Hakan Ercan, Ema Emniyet Ayakkabı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıyım. 1972 yılı Almanya Stuttgart şehrinde doğdum. 1980 yılında ise Türkiye’ye dönüş yaptık. Babam o yıllar Türkiye’nin en büyük ve marka değerine sahip ayakkabı üreticilerinden birinin üst düzey yöneticisiydi. Çok küçük yaşlarda olmama rağmen, ailemizde ve yakın çevremizde iş ve ayakkabı konuları sık sık konuşulurdu. Bu yüzden iş ve ayakkabı kelimesi benim için sihirli bir kelime olmuştu. Bugün ise; bu iki kelime “İş Ayakkabısı” olarak birleşmiş ve benim mesleki hayatım olmuştur.

Şirketiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

1993 yılında ticaretin kalbi olan Karaköy’de tarihi Ada Han’da şirketimizin ilk adımını attık.

Bugün itibariyle İş ayakkabıları üretimi yapan 110 kişiye doğrudan istihdam sağlayan ve sektörünce öncü firmalardan biriyiz. Öncelikle belirtmek istediğim konu; çalışanlarımıza verdiğimiz önemdir. Aynı zamanda üretim aşamasında çevreye gösterdiğimiz değer, müşterilerimize sunduğumuz kalite, ISO 9001:2015 ISO ,14001:2015, ISO 45001:2018 belgeleriyle TUV Thuringen firmasından aldığımız belgelerle başarılarımızdır.

İhracat kapasiteniz nedir? Hangi ülkelere ihracat sağlıyorsunuz?

Dış ticaretimizi güçlendirmek adına; 2019 yılında ilk adım olarak Almanya Hamburg kentinde Ema GmbH şirketimizi kurduk. İki yıldır Almanya ve birçok Avrupa ülkesine, paralelinde ise; İngiltere ve Amerika’nın bir çok ülkesinde satışlarımız devam etmektedir. Orta Asya ve Orta Doğu’da da bir çok girişim planı ve stratejik ihracat kapasiteleri yönünde girişimlerimiz vardır.

Üretim parkurunuzdan bahseder misiniz?

Üretimini yapmış olduğumuz iş ayakkabıları Avrupa’da akredite olmuş, laboratuvarlar da test edilmiş ve Avrupa stantardı olan EN ISO 20345 belgeleriyle tescillenmiştir. Ema Ayakkabı A.Ş. çatımız altında Ema, Toe, Tae, Toergy olarak dört markamız bulunmaktadır. Her bir markamız farklı tasarımlarda ve farklı kullanım alanlarına göre spesifik üretilmektedir. Günlük kapasitemiz ortalama 1.800 çifttir. Üretim hızımızı vardiya sistemimizle arttırılabiliyoruz. Üretimimiz son iki yıldır neredeyse %100 verimlilikle çalışmaktadır. Üretimini yaptığımız iş ayakkabılarımızı yüksek kalitede malzemeler ile üretilmekte olup, üstün kalite ve standartlar ile tüketiciler ile buluşturuyoruz. Uzun süreli rahat giyim için, akla gelebilecek tüm detaylar düşünülmüş, geliştirilmiş, test edilmiştir.

Yılda kaç çift ayakkabı üretimi yapılmaktadır?

Yıllık kapasitemiz tam zamanlı vardiyalı sistemde 450.000 çiftin üzerinde. Önümüzdeki yıl hedeflerimizde ise; kapasitemizi yeni alacağımız makine parkuru ile arttırmayı planlıyoruz.

Sektöre bakış açınızı öğrenebilir miyiz?

Hep kullandığım bir söz vardır.

“Çalışan bir işçi ya da emekçi; iş ayakkabısı içinde sıradandır ama iyi bir iş ayakkabısı içinde, tam bir savaşçı haline gelir.”

Bu sloganla yola çıkarak geçmişte ve bugün yaptıklarımız kurumumuzun geleceğini belirliyor. Geleceğe beraber yürümek için hep yenilikçi, özel tasarım ve heyecan verici modeller geliştirip çalışan insanlarımız için öncü olmak istiyoruz. Bunun için tüm ekibimizle büyük bir özveri ve tüm gücümüzle çalışıyoruz. Sektörümüz aslında Tüm Türkiye’nin gücünü yansıtıyor. Biz iş güvenliğini sağlayacağız, çalışanlarımız üretecek ve ülkemiz büyüyecek. Bu değer ve yaklaşım ile her geçen gün ülke ekonomimize kazanım sağlayacak, girişim ve planlamalar ile iş ayakkabıları endüstrisinde farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.

Bu sektördeki ülke ekonomisindeki değerler, girişimler ve gelişmeler nelerdir?

Günümüzde ülke ekonomisine karlılık kadar önemli bir şey yoktur. Bu olmadan nasıl yaşayabiliriz. Bu noktada karlılığı sürdürmek, ekonomiye değer kazandırmak için sürekli farklılık ve farkındalık yaratmak durumundayız. Yurt dışı müşterilerimize sürekli şirketimizi ve ürün gamımızı tanıtıyor,  global arenada marka değerimizi arttıracak girişimlerde bulunuyoruz. Uluslararası fuarlara katılım sağlayarak, yapılanmalarımızı her geçen gün güçlendiriyoruz.  Bir önceki sorunuzda cevapladığım gibi; Almanya’da kurduğumuz şirket ile markamızın bilinirliğini arttırmak adına gerekli tüm hizmet ve  faaliyetleri eksiksiz yürütüyoruz.

Birkaç yıl öncesine kadar Avrupa pazarında fiyat gücüne inanan bir müşteri kitlesi vardı. Ema Ayakkabı A.Ş. olarak ürün yelpazemizi, kalite standartlarımızı, ayakkabı ve botlarımızı kullanacak olan kişilere sağladığı yarar ve koruyucu özelliklerimizi, kalitemizi ile farklılıklarımızı göstererek, müşterilerimize ulaşmayı ve ürünlerimizin kullanıcıları olmalarını sağladık.

Ülke ekonomisine değer katmak, %100 Türk markası olarak Dünya markaları arasında yer alabilmek için girişimlerimiz halen devam ediyor. Bu doğrultuda; fiyat avantajlı satış politikalarının ve yüksek ihracat yapmanın yeterli olmadığını düşünüyorum.  Ekonomiye fayda ve kazanım sağlamak için; şirket faaliyet yönetiminden, insan kaynakları ve çalışan haklarına, doğa ve çevre duyarlılığından; iş yönetimlerinizdeki prensiplerimize kadar bir çok dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var.  Biz Ema Ayakkabı A.Ş. olarak bu çerçeve de uluslararası norm ve standartlara uygun hizmet ve faaliyetlerimiz ile sektörde farkındalık yaratıyoruz.

1 milyon fidan ekme kampanyanız ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Ema Ayakkabı A.Ş. olarak sosyal sorumluluk ve duyarlılık projelerimiz kapsamında sizlerin de belirttiği gibi ülkemize "10 yılda

1 Milyon Fidan" kazandırma projemiz var. Sorunuzun yanıtını vermeden önce ülkemizin dört bir yanında çıkan orman yangınlarından dolayı derin bir üzüntü içinde olduğumuzu sizlerin aracılığı ile okuyucularımız ile paylaşmak isterim. Bu felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Yaşanan yangın nedeni ile zarar gören doğamız ve hayvanlarımız için elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Birlikte yaşamı yeniden yeşertmek için var gücümüz ile çalışıyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.