Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yale, yüksek kapasiteli forkliftlere yönelik yeni kabin tasarımını tanıttı

Yale Europe Materials Handling, operatör açısından konfor ve kolaylık sunarken verimi artıran yeni bir kabin geliştirdi. Ergonomik olarak tasarlanmış kontrol kolu ile sürücünün ihtiyaç duyduğu her şey parmaklarının ucunda. Kabin ayrıca geniş bir taban alanına, ayarlanabilir direksiyon kolonuna ve yüksek kaliteli koltuğa sahip.
Bu haber 2021-08-31 01:16:29 eklenmiş ve 19 kez görüntülenmiştir.

 

Ağır yüklerle yoğun vardiya döngülerinde çalışırken, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz anda elinizin altında doğru araçlara sahip olunması önemlidir. Bu nedenle Yale Europe Materials Handling, yüksek kapasiteli forkliftler için tamamen yeni bir kabin geliştirdi.

Konuyla ilgili olarak; "Yale'in yüksek kapasiteli forkliftleri, ahşap ve kereste, yükleme ve ağır yükler, metal stoklama, ön gerilimli beton, tuğla ve blok veya imalat gibi ağır yüklerin taşındığı endüstriler için mükemmeldir" şeklinde konuşan Yale EMEA Büyük Forklift Ürün Stratejisi Müdürü Chris van der Werdt şu şekilde devam etti: "Yeni kabinle birlikte operatör için zorlayıcı uygulamalarda üretkenliği artıran bir ortam yarattık."

Yeni kabin, Yale GDP80-120DF, GDP100DFS, GDP130-160EF ve GDP160EF12 forklftlerde mevcuttur.

Kabin İçi Kumanda

Kabin içindeki ergonomiye odaklanılması sayesinde operatöre tüm kontrollere kolayca erişebileceği rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Kontak, başlat-durdur düğmesi ve park freni birbirine çok yakın yerleştirilmiştir olup, çalışmaya başlamak için gereken süreyi ve çabayı en aza indirmektedir. Sürücüler, bir düğmeye dokunarak kapatılıp açılabilen ışıkları önceden seçebilmektedir.

Sürücüler, kabin içindeki dokunmatik ekranın yanı sıra döner düğmeyi kullanarak forklift menüsünde gezinmeyi de seçebilirler. van der Werdt, “Operatörler rahat olduklarında daha üretken oluyorlar ve sonuç olarak şirket daha kârlı hale geliyor. Bu nedenle optimize edilmiş mini kollardan ön cam sileceklerine ve başlat-durdur düğmesine kadar operatörün ihtiyaç duyduğu her şey parmaklarının ucundadır. Ayrıca kumanda kolu, seyahat sırasında operatöre rahat bir dinlenme sağlamak için ergonomik olarak tasarlanmıştır” şeklinde ekleme yapıyor.

Verimli çalışma alanı

Yeni kabinin kokpit tarzı, sürücünün forklifte yaklaştığı andan itibaren konforu ve verimi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış bir ortam sunmaktadır. Kaymayı önleyici basamaklar ve kolay kapatılabilen kapı, operatörün forklifte kolaylıkla girip çıkmasını sağlamaktadır.

Kabin içinde, yoğun vardiya boyunca operatörü desteklemek için geniş bir zemin alanı ve yüksek kaliteli süspansiyonlu bir koltuk bulunmaktadır. Sürücü, kabini istediği gibi ayarlamak için direksiyon kolonu, koltuk ve kumanda kolunun konumunu ayarlayabilir.

Yüksek kapasiteli forkliftler, geniş kaldırma kızağı ile sertleştirilmiş camdan yapılmış kavisli ön ve arka camlar sayesinde yükün yanı sıra çevredeki ortamın mükemmel bir şekilde görüntülenmesini sağlamaktadır. Sürücü, en hantal yükleri taşırken bile güvenle manevra yapabilir.

verdi van der Wer "Yale'in tüm yüksek kapasiteli forkliftleri, üretkenliği en üst düzeye çıkarmak ve yoğun, zorlu uygulamalarda mükemmel çözüm sunmak için tasarlanmıştır. Sahip olma maliyetini düşürürken ve emisyon hedeflerini karşılarken, operasyonlarının yüksek taleplerini karşılayabilecek bir çözüm arayan müşteriler için ideal bir seçimdir." şeklinde sözlerini sonlandırıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.