Ercan Premiks
Facebook Twitter

D'Ieteren, TVH Parts'ın %40'ını Satın Aldı

Forkliftler, endüstriyel araçlar, inşaat ve tarım makinelerine yönelik yedek parça ve aksesuarlar alanında küresel bir oyuncu olan parça uzmanı TVH,in % 40’ını D’leteren Group satın aldı.
Bu haber 2021-08-31 01:15:08 eklenmiş ve 19 kez görüntülenmiştir.

 

Ekim 2020'de TVH Parts'ın, hem uzun vadeli vizyonu hem de kültürü ile uyumlu güçlü bir azınlık hissedarı aradığı açıklandı. O ortak D'Ieteren Group'ta bulundu. Söz konusu hisseler, Vanhalst ailesinin sahip olduğu hisselerin %40'ına tekabül etmektedir. Kalan %60 hisse ise Thermote ailesinin elindedir.

D'Ieteren Group borsaya kote bir şirket olup, halihazırda 4 faaliyetle iştigal etmekdir:

TVH Parts gibi, D'Ieteren Group da uzun, başarılı bir geçmişe ve net Belçika köklerine sahip ve çalışanlarının gelişimi ve refahının öncelikli olduğu bir aile şirketidir. Şirket, sürdürülebilir iş ve uzun vadeli büyümenin önemine sıkı sıkıya inanmaktadır. Bu benzerliklere ek olarak, D'Ieteren Group'un temelinde otomotiv endüstrisi yer almaktadır ve TVH Parts'ın faaliyetleriyle bunun arasında bir ilişki olduğu aşikardır.

TVH Parts CEO'su Dominiek Valcke konuyla ilgili şunları söylemiştir: “TVH Parts, D'Ieteren Group ile ortaklık yapacağı için mutlu ve onurluyum. Son aylarda ve haftalarda, grubun yönetimi ve kurucu aileleri ile yaptığımız yapıcı tartışmalardan ve diyaloglardan keyif aldık. Değerlerinin ve uzun vadeli büyüme arzusunun TVH Parts'ınkilerle uyumlu olduğuna gerçekten inanıyoruz. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın devam etmesini ve büyümesini sağlama misyonumuz üzerinde birlikte başarılı bir şekilde çalışmaya devam edebiliriz.”

D'Ieteren Group CEO'su Francis Deprez şu şekilde ekleme yapmıştır: “TVH Parts hisselerinin satın alındığını duyurmaktan gurur duyuyorum. TVH Parts, amaç ve değerleri tamamen bizimkine uyan, büyüyen ve dayanıklı makine yedek parçaları sektöründe dünya lideridir. Tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi, D'Ieteren Group, TVH Parts'ı uzun vadeli gelişiminde desteklemeye ikna olmuştur.”

Thermote ailesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştır: “Son 50 yıldır Vanhalst ailesiyle ortak olduğumuz için çok müteşekkiriz ve birlikte inşa ettiğimiz şeyden gurur duyuyoruz. D'Ieteren'de güçlü bir aile geçmişine sahip ve kültürel olarak uyum içinde olduğumuz uzun vadeli bir ortak bulduk. Önümüzdeki 50 yıllık sürdürülebilir büyümeyi birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz.”

D'Ieteren Group Yönetim Kurulu Başkanı Nicolas D'Ieteren'in yorumu şu şekildedir: “Termote ve D'Ieteren aileleri arasındaki bu yeni ortaklığı içtenlikle alkışlıyorum. Bu satın alma, Grubumuzun uzun geçmişinde, sektörlerinde değişimi yönlendiren yenilikçi kuruluşları destekleyerek değer yaratma tutkumuzu gösteren yeni bir kilometre taşıdır. TVH Parts'ı bu kadar benzersiz yapan insanlarla çalışmayı ve satış sonrası parça işinin gelecek vaat eden geleceğini bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz."

İşlemin 2021'in dördüncü çeyreğinde tamamlanması beklenmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.