Ercan Premiks
Facebook Twitter

Hyster-Yale Büyüme Bildirdi

Hyster-Yale pandemiye bağlı tesis kapatmalarından kaynaklanan gelir seviyelerinden, öncelikle 30 Haziran 2021'de sona eren altı ay boyunca, şirket 1,5 milyar ABD doları konsolide gelir ve 7,5 milyon ABD doları net gelir bildirdi.
Bu haber 2021-08-31 01:07:43 eklenmiş ve 25 kez görüntülenmiştir.

 

Forklift pazarı büyümeye devam etti, ancak 2021 ikinci çeyreğinde daha ılımlı bir hızda. Bununla birlikte, devam eden küresel tedarik zinciri ve lojistik kısıtlamaları önemli bileşen eksikliklerinin yanı sıra önemli malzeme ve navlun maliyet enflasyonuna neden oldu.

Direktörler, bu tedarik zinciri ve lojistik kısıtlamalarının şirketin ürünleri, özellikle de daha yüksek fiyatlı ürünleri biriktirme listesi dışında gönderme kabiliyeti üzerinde ciddi bir etkisi olduğunu ve bunun sürekli artan malzeme ve lojistik maliyetleriyle birleştiğinde marjlarda önemli bir düşüşe yol açtığını belirtiyor.

Amerika segmentinde gelirler 2021'in ikinci çeyreğinde %5,3 artarak 479,1 milyon ABD dolarına yükseldi. Birim sevkiyatlar bir önceki yılın ikinci çeyreği ile karşılaştırılabilirdi. Sınıf 5 forkliftlerin özellikle daha düşük kapasiteli içten yanmalı motorlu forkliftlerin  ve Sınıf 2 istif makinalarının sevkiyatlarındaki artışlar, Sınıf 1 elektrikli denge forkliftleri, Sınıf 3 elektrikli istif makinaları  ve Sınıf 4 içten yanmalı motorlu forkliftlerin daha az sevkiyatı ile dengelendi.

EMEA bölgesinin gelirleri, daha yüksek birim ve parça hacimleri ve elverişli döviz hareketleri sonucunda 2021'in ikinci çeyreğinde %45,8 artarak 175,1 milyon ABD dolarına yükselmiştir. Birim sevkiyatları bir önceki yıl üç aylık dönemde yaklaşık 1.500 adet arttı, çünkü bir önceki yıl pandemi ile ilgili yaklaşık altı haftalık tesis kapatmalarını içeriyordu. Sınıf 5  istif makinaları  hariç tüm sınıflarda birim sevkiyatları arttı. Asya'da gelirler, bir önceki yıla göre yaklaşık 1.200 birimlik sevkiyatlardaki artıştan kaynaklanan yüksek birim hacimlerinin arkasında% 35,4 artarak 65 milyon ABD dolarına yükseldi. Birim hacmindeki artış, Sınıf 5 hariç tüm asansör kamyonu sınıflarında daha yüksek sevkiyatlardan kaynaklandı.

Hyster-Yale, piyasaların salgın öncesi seviyelere dönmeye başlamasıyla yılın geri kalanında forklift pazarının  büyümesinin 2021'in ilk yarısındaki yüksek seviyelere kıyasla azalmasının beklendiğini belirtiyor.

Sonuç olarak, işletme 2021'in ikinci yarısında 2021'in ilk yarısına kıyasla rezervasyonlarda önemli bir düşüş bekliyor. Direktörler, küresel olarak ortaya çıkan yeni Delta varyantının bir sonucu olarak daha fazla Hyster-Yale kapatması veya tedarikçi sıkıntısı yaşanabileceği konusunda uyarıyor.

COVID-19 virüsünün ve varyantlarının yayılmasını azaltmak için bir dizi Avrupa ve Asya ülkesinde kilitlenme önlemleri hala uygulanmaktadır ve benzer eylemler diğer ülkeler tarafından da yapılabilir. "Şu anda, yürürlükteki kilitleme önlemleri şirketin tesislerinin kapatılmasını gerektirmedi. Şirket, COVID-19 vakalarının yüksek olduğu bölgelerde bulunan bir dizi tedarikçiyi yakından izlemek de dahil olmak üzere bu durumu izliyor. Şirket, çalışanların COVID-19'a maruz kalmasını sınırlamak için tasarlanmış prosedürleri sürdürmeye devam ediyor."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.